Widzów TVP czeka szok. Zobaczą pocałunek dwóch kobiet

"Barwy szczęścia" pokażą pocałunek dwóch kobiet w nowym odcinku
"Barwy szczęścia" pokażą pocałunek dwóch kobiet w nowym odcinku
Źródło zdjęć: © fot. Instagram | patrycja

17.11.2022 14:55, aktual.: 18.11.2022 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątkowym odcinku serialu "Barwy szczęścia" widzowie TVP2 zobaczą dość nietypową scenę. Dojdzie do pocałunku między dwoma kobietami. Odcinek produkcji można już oglądać w serwisie vod TVP.

O pocałunku dwóch kobiet w "Barwach szczęścia" poinformowała w mediach społecznościowych Grupa Stonewall. "Widzów Telewizji Polskiej czeka dziś prawdziwy szok. W serialu 'Barwy Szczęścia' pojawi się scena pocałunku dwóch kobiet! W dzisiejszym odcinku kilkoro młodych bohaterów 'Barw Szczęścia' będzie bawiło się w nocnym klubie. W pewnym momencie jedna z postaci, Agata, zacznie całować się z koleżanką z pracy. Czy będzie to jednorazowy wyskok, czy początek nowego wątku związanego z odkrywaniem własnej seksualności?" - czytamy.

Aktywiści raczej nie mają złudzeń, że będzie to jednorazowa sytuacja. "Wątek miłości między osobami tej samej płci pojawił się w serialu już dużo wcześniej, został ostatecznie zlikwidowany" - argumentują. W swoim wpisie na Instagramie przypomnieli o losach Władysława Cieślaka i Macieja Kołodziejskiego (w tej roli Tomasz Mycan, który dokonał coming outu trzy lata po odejściu z serialu). Władek, który potem związał się z piłkarzem Darkiem, został ostatecznie wysłany do Singapuru. Darek z kolei zakochał się w kobiecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grupa Stonewall podkreśliła także, że w ostatnich latach "TVP rozkręciła intensywną kampanię nienawiści wymierzoną w społeczność LGBT+. W reportażach 'Wiadomości' regularnie pojawiały się oszczerstwa i manipulacje mające przekonać odbiorców, że na Polskę czyha tęczowe zagrożenie. Kulminacja nastąpiła wraz z emisją reportażu 'Inwazja', który wprost sugerował, że ostatecznym celem ruchu LGBT+ jest legalizacja pedofilii" - napisali.

Portal Wirtalnemedia.pl przypomniał, że TVP w ostatnich latach nie była chętna do pokazywania na swoich kanałach czułych scen par LGBT. W 2020 r. odmówiono chociażby emisji reklamy marki Durex, gdzie pokazano scenę pocałunku dwóch mężczyzn.

Epizod nr 2700 "Barw szczęścia" [początkowo mylnie informowano, że chodzi o 2699 odcinek, który można było oglądać w czwartek - przyp. red.] zostanie wyemitowany na TVP2 o godz. 20.10. Można za to go oglądać już w serwisie vod.tvp.pl.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także