TVP kręci kolejny serial historyczny. Pobije "Koronę Królów"?

Telewizja Polska idzie za ciosem. Pierwsza telenowela historyczna okazała się dużym sukcesem, a teraz szefowie TVP pokładają duże nadzieje w nowym serialu "Drogi do wolności". Co wiemy o produkcji?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Drogi do wolności"
"Drogi do wolności" (Instagram.com)
WP

Jak donosi "Fakt", fabuła serialu będzie opowiadać o losach jednej z krakowskich rodzin, której losy splatają się z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Akcja produkcji ma rozpocząć się z początkiem I wojny światowej.

WP

Choć na początku akcja zostanie umiejscowiona w 1914 roku, to wiadomo, że losy bohaterów rozegrają się na przestrzeni wielu lat. Na pierwsze odcinki serialu "Drogi do wolności" trzeba będzie jednak trochę poczekać. Start zaplanowano w związku ze 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcą serialu jest Stanisław Krzemiński, który był współtwórcą takich produkcji jak "Plebania" i "Londyńczycy".

Wiadomo już, że głównymi bohaterami "Dróg do wolności" będzie rodzina Biernackich. W rolę sióstr wcielą się Julia Rosnowska, Paulina Gałązka i Katarzyna Zawadzka. Z tą ostatnią TVP może mieć pewne problemy. Aktorka bardzo otwarcie wspiera projekt "Ratujmy kobiety". Ostatnio gdy projekt ustawy liberalizującej prawo do aborcji został odrzucony, oburzona Zawadzka napisała na Instagramie "Mobilizacja! Nie składamy parasolek!". Katarzyna popiera też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

WP

Czy to spodoba się Jackowi Kurskiemu?

Zobacz też: Łepkowska broni "Korony królów": "Hejterzy nas napędzają!"

WP

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP