Trwa ładowanie...
17-08-2010 10:15

TVN przez graffiti chce trafić do młodych widzów

Share
TVN przez graffiti chce trafić do młodych widzówŹródło: TVN
d4efkq8

TVN po raz piąty promuje nową ramówkę wykorzystując wizerunkowy spot. Reklama tym razem ma miejski charakter i adresowana jest do grupy widzów w wieku 16-25, do której dużym stacjom najtrudniej trafić.

Kuba Wojewódzki i Małgorzata Foremniak malują graffiti na murze. Nagle słychać nadjeżdzającą policję, Kuba ucieka, wręczając Małgosi spray z farbą, a ta ukrywa puszki i robi minę niewiniątka... Tak wygląda jedna ze scen najnowszego spotu wizerunkowego TVN-u. Akcja rozgrywa się tym razem na tle miejskiego muru z charakterystycznym grafitti, a scenografię tworzą m.in. śmietnik, brama, czy stara wersalka...

- Chodziło nam o to, by spot miał miejski i młodzieżowy charakter, a sztuka ulicy właśnie z czymś takim się kojarzy – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl ideę reklamy dyrektor autopromocji TVN SA Robert Przyszlak. Graffiti, wykorzystane w spocie, namalował znany w międzynarodowym środowisku grafficiarz o pseudonimie “Zbiok”. – Zależało nam o zmianie postrzeganiu graffiti, które zwykle kojarzy się z niszczeniem. Dlatego wybraliśmy artystę, którego prace obecne są w międzynarodowych galeriach – opowiada nam Przyszlak.

Reklama kręcona była w specjalnym namiocie przez trzy dni, a poza Wojewódzkim i Foremniak występują w niej Szymon Majewski, Magda Gessler, Agnieszka Chylińska, Magdalena Mielcarz i Michał Piróg (eksperci nowego show “Top model”) oraz Joanna Osyda z telenoweli “Majka” i aktorzy z serialu “Usta Usta”. W sumie pojawiają się w niej gwiazdy sześciu formatów stacji. Utworem, który można usłyszeć w spocie, jest piosenka zespołu Delphic zatytułowana "Clarion Call" - Nowoczesna, lekko przybrudzona, dobrze oddaje klimat sztuki ulicy – opisuje utwór Przyszlak. Za projekt scenografii odpowiadali: Katarzyna Sobańska-Strzałkowska i Marcel Sławiński, a wykonał ją Jerzy Prożogo (Prodekor). Reżyserem reklamy był Maciej Szwabe, a art directorem - Przemek Kilichowski. Cały pomysł spotu powstał w dziale autopromocji TVN-u. Postprodukcja reklamy zajęła ponad miesiąc.

d4efkq8

Spot na jesień 2010 roku to już piąta reklama wizerunkowa TVN-u. Pierwszą stacją zaprezentowała w sierpniu 2008 roku. Reklamę z wiosny 2009 r. z piosenką Lenki “The Show” doceniono europejskim konkursie organizowanym przez Promax/BDA. Zdobyła tam drugie miejsce w kategorii "The Most Outstanding Promo of the Year".

- Pierwsze próby z takimi reklamami podejmowaliśmy już na początku lat dwutysięcznych, wtedy spotem rozgrywającym się w samolocie promowaliśmy “Fakty”, “Milionerów” i “Big Brothera” – opowiada nam szef autopromocji TVN. Podkreśla, że obecnie spoty mają za zdanie promowanie całego wizerunku stacji, a nie poszczególnych programów. - Przez te reklamy chcemy jeszcze precyzyjniej dotrzeć do naszej grupy docelowej. Aktualny spot, już drugi raz z rzędu, kierowany jest głównie do widzów wieku 16-25 lat – wyjaśnia Robert Przyszlak.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measuerment grupa 16-24 to trudny target do przyciągnięcia przez naziemne telewizje. W okresie od stycznia do lipca br. udział TVN-u w tej grupie wyniósł 14,99 proc. notując spadek z 17,33 proc. rok wcześniej, podczas gdy w całej komercyjnej grupie (16-49) było to 16,04 proc. (16,38 proc.). Młodzi ludzie również mniej czasu spędzają przed telewizorami niż starsi widzowie. W analizowanym okresie oglądali telewizję przez 2 godz. dziennie, podczas gdy w grupie komercyjnej wskaźnik ten wynosił 3 godz. 21 min.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d4efkq8

Zobacz także:

[

Jurorzy poza godzinami pracy ]( http://teleshow.pl/gid,12148540,img,12150567,kat,1024837,title,Jurorzy-poza-godzinami-pracy,galeria.html )
[

Nie uwierzycie, jak Monika Olejnik wyglądała 20 lat temu! ]( http://teleshow.pl/gid,12135614,img,12135695,kat,1024837,title,Nie-uwierzycie-jak-Monika-Olejnik-wygladala-20-lat-temu,galeria.html )
[

Agnieszka Szulim przed laty ]( http://teleshow.pl/gid,12142075,img,12142266,kat,1024837,title,Agnieszka-Szulim-przed-laty,galeria.html )
[

Rusin: Miło na planie, g...no na ekranie! ]( http://teleshow.pl/gid,12141656,img,12141719,kat,1024837,title,Rusin-Milo-na-planie-gno-na-ekranie,galeria.html )

d4efkq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4efkq8