Trwa ładowanie...

Szpak dał popis. Ale internautów podzielił

Michał Szpak na Polsat SuperHit Festiwal zaśpiewał "Dziwny jest ten świat", a internauci dziwią się, jak mógł właśnie tak zaprezentować się na scenie. Komentarze są skrajne.

Michał Szpak dał popis wokalnych umiejętności na Polsat SuperHit FestiwalMichał Szpak dał popis wokalnych umiejętności na Polsat SuperHit FestiwalŹródło: East News
d2va4mt
d2va4mt

Echa po Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie nie milkną. Najwięcej mówi się o Maneskin, pocałunku Thomasa i Damiano, a także ich apelu o to, by każdy czuł się wolny i mógł kochać, kogo chce. Ale na scenie Opery Leśnej wydarzyło się sporo podczas innych występów. Doda po raz pierwszy wykonała swój nowy singiel "Don't Wanna Hide", czym narobiła spore zamieszanie w sieci. Był też Michał Szpak, który również nawiązał swoim występem do sytuacji społeczności LGBT w Polsce. Hasła "wolność" i "fobia" wypisane na jego ciele od razu rzucały się wszystkim w oczy.

Szpak śpiewał "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Choć piosenka zagościła w jego repertuarze już kilka lat temu, to niemal za każdym razem, gdy Szpak ją wykonuje, spada na niego grad komentarzy. Tak jest i tym razem.

Michał Szpak: "Propagowanie wolności nie jest niczym złym"

Szpak zaskoczył publiczność zebraną w Operze Leśnej, jak i przed telewizorami. Pod koniec swojego występu odpalił syrenę, czego chyba nikt nie przewidział. Ale to przede wszystkim jego wygląd, a konkretnie strój wybrany na tę okazję, rozbudził największą dyskusję.

d2va4mt

Internauci dali upust frustracji w komentarzach na facebookowym profilu Polsatu, pod nagraniem z występu Michała. Większość komentarzy to najczystszy hejt, którego nie da się cytować.

"Brak lustra... A styliści, tragedia. Niech sobie będzie kim chce, ale taki występ zobowiązuje do szacunku dla ludzi", "Fantastyczna piosenka, słowa.. To kultowe słowa... Więc po co psuć wykonanie przesadnym makijażem, ubiorem i wygibasami??? Słowa, głos, muzyka wystarczą, żeby wciąż się zachwycać" - można przeczytać.

Internauci są mocno podzieleni. Nie brakuje jednak komentarzy broniących Szpaka i wskazujących, że w Polsce "jest wiele poważniejszych spraw, które szokują, wzbudzają złość i strach", jak pisze jedna z użytkowniczek.

d2va4mt

"Brakuje tolerancji w naszym kraju na inność. Jeszcze długa droga zanim "nienawiść zniszczymy w sobie'" - punktuje inna.

"Zawsze był takim artystą który wzbudza skrajnie emocje ... Ja go uwielbiam i szanuję właśnie za to że nie daje się zaszufladkować. Przypominam, że Niemen też był osobowością na tamte czasy" - komentują.

d2va4mt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2va4mt