Szpak dał popis. Ale internautów podzielił

Michał Szpak dał popis wokalnych umiejętności na Polsat SuperHit Festiwal
Michał Szpak dał popis wokalnych umiejętności na Polsat SuperHit Festiwal
Źródło zdjęć: © East News
Magdalena Drozdek

27.06.2021 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Szpak na Polsat SuperHit Festiwal zaśpiewał "Dziwny jest ten świat", a internauci dziwią się, jak mógł właśnie tak zaprezentować się na scenie. Komentarze są skrajne.

Echa po Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie nie milkną. Najwięcej mówi się o Maneskin, pocałunku Thomasa i Damiano, a także ich apelu o to, by każdy czuł się wolny i mógł kochać, kogo chce. Ale na scenie Opery Leśnej wydarzyło się sporo podczas innych występów. Doda po raz pierwszy wykonała swój nowy singiel "Don't Wanna Hide", czym narobiła spore zamieszanie w sieci. Był też Michał Szpak, który również nawiązał swoim występem do sytuacji społeczności LGBT w Polsce. Hasła "wolność" i "fobia" wypisane na jego ciele od razu rzucały się wszystkim w oczy.

Szpak śpiewał "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Choć piosenka zagościła w jego repertuarze już kilka lat temu, to niemal za każdym razem, gdy Szpak ją wykonuje, spada na niego grad komentarzy. Tak jest i tym razem.

Szpak zaskoczył publiczność zebraną w Operze Leśnej, jak i przed telewizorami. Pod koniec swojego występu odpalił syrenę, czego chyba nikt nie przewidział. Ale to przede wszystkim jego wygląd, a konkretnie strój wybrany na tę okazję, rozbudził największą dyskusję.

Internauci dali upust frustracji w komentarzach na facebookowym profilu Polsatu, pod nagraniem z występu Michała. Większość komentarzy to najczystszy hejt, którego nie da się cytować.

"Brak lustra... A styliści, tragedia. Niech sobie będzie kim chce, ale taki występ zobowiązuje do szacunku dla ludzi", "Fantastyczna piosenka, słowa.. To kultowe słowa... Więc po co psuć wykonanie przesadnym makijażem, ubiorem i wygibasami??? Słowa, głos, muzyka wystarczą, żeby wciąż się zachwycać" - można przeczytać.

Internauci są mocno podzieleni. Nie brakuje jednak komentarzy broniących Szpaka i wskazujących, że w Polsce "jest wiele poważniejszych spraw, które szokują, wzbudzają złość i strach", jak pisze jedna z użytkowniczek.

"Brakuje tolerancji w naszym kraju na inność. Jeszcze długa droga zanim "nienawiść zniszczymy w sobie'" - punktuje inna.

"Zawsze był takim artystą który wzbudza skrajnie emocje ... Ja go uwielbiam i szanuję właśnie za to że nie daje się zaszufladkować. Przypominam, że Niemen też był osobowością na tamte czasy" - komentują.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (124)
Zobacz także