Ryszard Cebula z TVN bał się o swoje zdrowie. "Straszono mnie, że coś mi się stanie"

W najnowszym wywiadzie Ryszard Cebula zdradził kulisy zawodu reportera
W najnowszym wywiadzie Ryszard Cebula zdradził kulisy zawodu reportera
Źródło zdjęć: © AKPA

12.01.2022 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Przez jakiś czas dostawałem groźby. Miałem też dwóch prześladowców, którzy zjawiali się w TVN - mówi Ryszard Cebula programu "Uwaga!". W najnowszym wywiadzie reporter zdradził, jak w takich wypadkach wyglądają procedury w stacji.

Ryszard Cebula to być może nie najbardziej medialna twarz TVN, jednak widzom nie trzeba go przedstawiać. Reporter od wielu lat związany jest ze stacją i prowadzi program interwencyjny "Uwaga!". To tam poruszane są niełatwe tematy, wymagające od dziennikarzy wielomiesięcznych śledztw.

Trud się opłaca. Dziennikarze "Uwagi!" zdobyli wiele nagród Grand Press, a sam Ryszard Cebula dostał tytuł "Człowieka Pro Publico Bono", czyli osoby, "której nie jest obojętny los zwykłych ludzi i broni ich praw".

Jednak oprócz satysfakcji, o której Cebula opowiada w najnowszym wywiadzie dla Plejady, robota dziennikarska pociąga za sobą także pewne niebezpieczeństwo.

- Przez jakiś czas dostawałem groźby - i listownie, i mailowo, i telefonicznie. Straszono mnie, że coś mi się stanie. Miałem też dwóch prześladowców, którzy zjawiali się w TVN - zdradza w rozmowie z Michałem Misiorskiem.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze - kanał stanął na wysokości zadania.

- Ale nasza firma jest dobrze zorganizowana i dostałem wewnętrzną ochronę. Nie było mowy o tym, by ktoś obcy podszedł do mnie w pracy - tłumaczy Cebula.

Jednocześnie dziennikarz podkreśla, że były to sporadyczne przypadki, wpisane w ryzyko zawodowe.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (85)
Zobacz także