Trwa ładowanie...
dmy9m1f

Cebula Ryszard

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Filmografia:
dmy9m1f

Ryszard Cebula to polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Największą popularność zdobył prowadząc magazyn reporterów "Uwaga!".

Ryszard Cebula swoją przygodę dziennikarską zaczął w 1990 roku od pracy w Radiu Małopolska Fun w Krakowie, gdzie zajmował się przygotowywaniem i czytaniem serwisów informacyjnych.

Następnie przeprowadził się do Warszawy. Tutaj czekała na niego praca prezentera telewizyjnego. Został gospodarzem programu "Polityczne Graffiti" w Telewizji Polsat.

Po dwóch latach rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. W 2000 roku prowadził program publicystyczny "Krakowskie Przedmieście 27", nadawany równocześnie w RMF FM i TVP1 o godz. 8:15.

Po zakończeniu współpracy z Telewizją polską i radiem RMF FM, przeniósł się do telewizji TVN. Przez osiem lat był jednym z prowadzących programu "Uwaga!". Przygotowywał do niego również swoje autorskie reportaże interwencyjne.

Ryszard Cebula niedawno zdecydował, że przeniesie się do stacji TVN24, gdzie obecnie prowadzi i przygotowuje magazyn "Prosto z Polski", emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 17.10.

Ryszard Cebula przez pewien czas był także rzecznikiem prasowym Polskich Portów Lotniczych.

Zdobył tytuł człowieka Pro Publico Bonop (przyznawany przez Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego za najlepszą inicjatywę obywatelską roku), a wraz z Marcinem Leśkiewiczem zajął trzecie miejsce w głosowaniu Telekamery 2006 w kategorii: program społeczno-interwencyjny.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmy9m1f
dmy9m1f
dmy9m1f