Uwaga!
"Uwaga" to najpopularniejszy program, oparty na formule reportażowej, emitowany na antenie TVN. Emitowana codziennie. "Uwaga!" przedstawia efekty dziennikarskiej pracy: trudne tematy, poruszające historie, ale także problemy życia codziennego.
Większość osób kontaktujących się z "Uwagą"!szuka pomocy. Niesprawiedliwość sądów, niekompetencje urzędów i innych instytucji źle funkcjonująca służba zdrowia, wyzysk w pracy, cierpienie dzieci, przemoc w szkole, agresja, to tematy, obok których reporterzy "Uwagi!" nie potrafią przejść obojętnie. Zawsze udaje im się znaleźć winnych. Pragną dotrzeć do prawdy.
W swojej pracy reporterzy "Uwagi!" często wykorzystują ukryte kamery. Dzięki temu chcą pokonać różne oszustwa i przekręty i ujawnić postępowanie konkretnych osób.
Zbigniew Łuczyński, prowadzący "Uwagę!" najbardziej wrażliwy jest na cierpienie dzieci. Pomoc domom dziecka, zapewnienie leków chorym dzieciom, interwencje w rodzinach patologicznych to najważniejsze sprawy, którym "Uwaga!" najczęściej zajmuje się w pierwszej kolejności.
Dzięki Fundacji TVN "Nie jesteś sam" i pani prezes Bożenie Walter dziennikarze wielokrotnie współpracowali przy akcjach niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Udało się im pomóc dzieciom z mukopolisacharydozą, przyczynić się do budowy nowoczesnego oddziału szpitala w Krakowie Prokocimiu i do renowacji domów dziecka w Morągu i Stalowej Woli. Pomogli Paulince, Natalce, Kacperkowi i wielu innym, którzy byli bohaterami ich reportaży.
Różne akcje i tematy, z którymi do tej pory zmierzyła się Uwaga! to między innymi: Świąteczna akcja Uwagi! i Fundacji TVN "nie jesteś sam", wojna z dopalaczami, Wideopamiętnik odchudzania, Pamiętnik sześciolatka, Czy sąd pozbawi ich praw rodzicielskich? Moja walka o dzieci, Szkoła jakiej nie znacie, Polacy do pracy, Zwierzęta są jak ludzie. Czują! itp.
"Uwaga!" zawsze pozwala na kontakt z potrzebującymi ludźmi. Przynosi rozwiązanie wielu problemów, z którymi codziennie zmaga się większość Polaków. Jednak dużo osób żyjących obok do końca nie zdaje sobie sprawy z wagi tych problemów. Jednak reporterzy "Uwagi!" dzięki nagłośnieniu sprawy, pokazują jak należy postąpić, aby w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń.
Komentarze