Trwa ładowanie...
d470qc3

Przyjaciółki

Najnowsze informacje
4.2
(10228 głosów)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Przyjaciółki" to nowy serial obyczajowy Telewizji Polsat.

Bohaterkami "Przyjaciółek" są cztery kobiety, znające się jeszcze z czasów szkolnych: bizneswoman, która nie ma szczęścia do mężczyzn, wzięta fryzjerka z nieskorym do ożenku partnerem, rozwódka z dzieckiem i oddana rodzinie gospodyni domowa. Każda z bohaterek jest inna, różni je sytuacja życiowa i problemy, którym muszą stawić czoła. Spotkają się po latach na zjeździe absolwentów, gdzie okaże się ,że właśnie teraz potrzebują siebie jak nigdy.

W rolę tytułowych "Przyjaciółek" wcielają się Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska i Magdalena Stużyńska.

Inga (Małgorzata Socha) nie dość, że właśnie została porzucona przez męża Andrzeja (Adam Krawczyk) dla młodszej (w tej roli Agnieszka Sienkiewicz), to jeszcze ma problemy z prowadzeniem założonego przez siebie przedszkola. Samotność, widmo bankructwa i tęskniąca za ojcem córeczka - sytuacja wydawałoby się beznadziejna. Czy aby na pewno? Niespodziewanie na zjeździe klasowym odżyją nie tylko wspomnienia, ale i dawne miłości. Rafał (Michał Rolnicki) zakocha się w niej na nowo. Czy tym razem wybrał dobry moment? Niestety życie lubi płatać rozmaite figle... W głowie Ingi siedzi inny mężczyzna - Piotr (Mariusz Zaniewski)... Kto szybciej znajdzie drogę do serca Ingi? Jak na to wszystko zareaguje mąż dziewczyny?

Patrycja (Joanna Liszowska) - kobieta wulkan, która dobrą energią zaraża wszystkich wokół. Wydawałoby się, że ma wszystko, czego pragnęła: świetną pracę - prowadzi salon fryzjerski, ma fantastycznego pracownika Stempla (Tomasz Stępień), kochającego mężczyznę Michała (Marcin Rogacewicz), grono przyjaciół. Czy Patrycja rzeczywiście jest szczęśliwa? Po pierwsze pomysł Patrycji na biznes nie podoba się jej matce, która uważa, że dziewczyna powinna w życiu mierzyć wyżej. Co więcej Patrycja czuje, że utknęła życiowo. Mimo że jest w udanym związku z Michałem (Marcin Rogacewicz) to bardzo pragnie ślubu i dziecka. Przed ołtarz Michałowi się jednak nie spieszy, a ciąża pomimo wielu starań się nie przydarza... Czy Patrycja wreszcie doczeka się pierścionka zaręczynowego? Czy na świecie pojawi się jej wymarzone dziecko? I czy w rzeczywistości to wszystko okaże się takie proste i piękne jak w marzeniach Patrycji?

Zuza (Anita Sokołowska) właśnie awansowała na dyrektorskie stanowisko w prawdziwie męskim świecie. Jest perfekcjonistką i w pracy, i w domu. Do osiągnięcia idealnego wizerunku brakuje jej mężczyzny. I w tym właśnie tkwi problem, bo mimo niewątpliwej atrakcyjności i świetnej pozycji trudno komukolwiek wytrzymać z „Kierowniczką Całego Wszechświata". Co takie wydarzyło się w życiu Zuzy, że musi być taka niezawodna we wszystkim? Czy w jej życiu pojawi się wreszcie ktoś komu uda się stępić jej pazurki? Gdy spotyka Wojtka (Lesław Żurek) w serwisie naprawy laptopów będzie miała nadzieję, że tym razem stanie się cud. Czy randka okaże się strzałem w dziesiątkę? Jak na władcze zachowanie zareaguje nowy mężczyzna?

Przeciwieństwem Zuzy jest Anka (Magdalena Stużyńska) - troskliwa mama niesfornych bliźniaków i nastoletniej Julki. Świetna kobieta, choć może odrobinę zaniedbana i zaniedbywana żona. Przed laty wraz z mężem (Bartek Kasprzykowski) ustalili, że on robi karierę, a ona zajmuje się domem. Teraz, gdy dzieci podrosły, a mąż wraca coraz później do domu Anka nie wie jak się odnaleźć w nowej sytuacji. Strach, żal i rozczarowanie próbuje zagłuszać alkoholem.

Co czeka cztery kobiety? Jak ułożą się ich losy? Czy rzeczywiście prawdą jest, że los zamykając przed nami jedne drzwi, otwiera drugie? Być może na to pytanie pomogą odpowiedzieć "Przyjaciółki" - bardzo prawdziwy serial o prawdziwych kobietach, nie tylko dla kobiet.

Reżyserem i operatorem najnowszego serialu Polsatu jest Grzegorz Kuczeriszka. Autorką scenariusza jest Beata Pasek. Serial „Przyjaciółki" na zlecenie Telewizji Polsat produkuje Akson Studio.

Przyjaciółki
Tytuł oryginalny

Przyjaciółki

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Antoni Królikowski ("Jerry")

Paulina Chapko (Edyta Drzewiecka)

Jacek Czyż (Uczestnik spotkania AA)

Małgorzata Socha

Małgorzata Socha

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d470qc3
d470qc3
d470qc3