Zakpił z "paskowego" TVP Info. "Jedno słowo, ale jakże znaczące"

Piotr Gąsowski zakpił z "paskowego" TVP Info
Piotr Gąsowski zakpił z "paskowego" TVP Info
Źródło zdjęć: © AKPA

19.12.2023 21:08, aktual.: 20.12.2023 07:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Gąsowski od dawna jawi się jako zagorzały przeciwnik TVP jako "telewizji rządowej". Nie raz wytykał mediom publicznym uprawianie propagandy i drwił z haseł na "paskach" w programach informacyjnych. 19 grudnia zrobił to znowu.

We wtorek 19 grudnia Sejm zajmował się uchwałą "w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej". Piotr Gąsowski śledził posiedzenie Sejmu w TVN24, ale w pewnym momencie przełączył na TVP Info. Swoje spostrzeżenie uwiecznił i rozpowszechnił w mediach społecznościowych.

"Trwają obrady Sejmu. Tymczasem w TVP Info..." - napisał Gąsowski na InstaStory, publikując zdjęcie ekranu telewizora z włączonym TVN24.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"’Paskowy’ stwierdził, że pasek jest za słaby, więc minutę później go zmienia. Jedno słowo... ale jakże znaczące" - napisał Gąsowski przy zdjęciach z widokiem na TVP Info, gdzie na "pasku" najpierw pojawiło się hasło "Próba zamachu na TVP". A dwie minuty później: "Próby bezprawnego zamachu na TVP".

"Czekam na kolejne" - dodał z uśmieszkiem Gąsowski. Przypomnijmy, że redakcja teleshow.wp.pl rozmawiała niedawno z byłym "paskowym" TVP Info, który ujawnił kulisy swojej pracy. Mówił wprost, że hasła na "belki" ("paski" są mniejsze i znajdują się na samym dole ekranu) są narzucane odgórnie przez dyrekcję, a szeregowi pracownicy muszą je tylko wprowadzić do programu komputerowego. Jeżeli cokolwiek zmienią (włącznie z poprawieniem błędu), narażają się na karę finansową, a nawet na zwolnienie.

Piotr Gąsowski na Instagramie
Piotr Gąsowski na Instagramie© Instagram

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się nad ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także