Trwa ładowanie...

"Nasz nowy dom": zmarła bohaterka programu

Stacja Polsat na swoim instagramowym profilu poinformowała o śmierci jednej z uczestniczek programu. Wpis pojawił się tuż po emisji odcinka.

Share
"Nasz nowy dom": zmarła bohaterka programuŹródło: Materiały prasowe
d15wgrz

W czwartek widzowie zobaczyli epizod programu "Nasz nowy dom", w którym ekipa pracowała nad lokum w Warszawie. W dzielnicy Koło, w małym mieszkaniu na pierwszym piętrze mieszkali pani Irena wraz córką i dwojgiem wnucząt. Pani Irena była lekarzem, całe życie poświęciła innym, kompletnie zaniedbując samą siebie. Niestety ciężka praca negatywnie odbiła się na jej zdrowiu. Kobieta była po dwóch udarach i zawale serca.

Po latach potrzebowała pomocy we wszystkich czynnościach - w dodatku nie chodziła. Mieszkająca z nią córka Anna samotnie wychowywała ośmioletnią Maję i półtorarocznego Franka. To na jej barkach spoczywał ciężar utrzymania domu i opieki nad chorą mamą i dwójką dzieci.

- Zostałam kapitanem na tym statku i w związku z tym muszę mierzyć się z tą rzeczywistością i zachowywać spokój. Mimo że statek tonie, nie wolno siać paniki (…) Chciałabym, żeby mieszkanie było bardziej funkcjonalne dla mamy, żeby mogła troszeczkę więcej uczestniczyć w życiu rodzinnym - mówiła.

Ich mieszkanie na warszawskiej Woli było stare, nieprzystosowane do potrzeb rodziny, a przede wszystkim pani Ireny. Jego stan zagrażał bezpieczeństwu rodziny. Stara instalacja elektryczna niedawno się zapaliła, kanalizacja przeciekała i zalewała sufit sąsiadów, a do łazienki z powodu barier architektonicznych nie dało się wjechać wózkiem inwalidzkim.

d15wgrz

Nowe mieszkanie dla tej rodziny zaprojektował Maciek Pertkiewicz, a remontu dokonała niezrównana ekipa Artura Witkowskiego.

"Nasz nowy dom" Materiały prasowe
"Nasz nowy dom" Źródło: Materiały prasowe

Pani Irenie nie było dane długo cieszyć się odmienionym mieszkaniem.

"Obejrzeliście Państwo właśnie nowy odcinek programu 'Nasz nowy dom'. Niestety kilka tygodni po zakończeniu remontu bohaterka odcinka - pani Irena -zmarła. Jesteśmy zaszczyceni tym, że mogliśmy ją spotkać i że dane nam było - choć na parę tygodni - uczynić jej życie trochę lepszym" - czytamy na instagramowym koncie stacji Polsat.

Dowbor o 'Naszym nowym domu'

d15wgrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15wgrz
d15wgrz