"Nasz nowy dom": schorowani babcia i wnuczek mieszkali w ruinie. "Nie tak powinniście żyć"

Kasia Dowbor załamana widokiem mieszkania rodziny z Jaworzna.
Kasia Dowbor załamana widokiem mieszkania rodziny z Jaworzna.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.09.2020 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katarzyna Dowbor pojechała z pomocą rodzinie z Jaworzna. Stan zdrowia domowników pogarszał się przez fatalne warunki mieszkaniowe.

Ekipa polsatowskiego programu "Nasz nowy dom" od kilkunastu sezonów odmienia mieszkania Polaków. Remontując ich zapadłe podłogi, zagrzybione ściany i łazienki, wymieniając nieszczelne okna i podziurawione meble, dają uczestnikom nowe życie.

W najnowszym odcinku programu Katarzyna Dowbor wraz z architektami i ekipą remontową odwiedziła rodzinę z Jaworzna. Pani Danuta z córką Aldoną i 3-letnim wnukiem Mikołajem żyją w jednym pokoju. Każdy zakątek ich mieszkania wołał o pomoc.

Również sytuacja życiowa rodziny jest nie do pozazdroszczenia. Pani Aldona przeszła ciężkie zapalenie opon mózgowych, przez co straciła pracę. Jej mama, pani Danuta też nie jest w pełni sił. Nie widzi na jedno oko. Z kolei chłopiec został porzucony przez drugą córkę seniorki i babcia stała się jego rodziną zastępczą.

Katarzyna Dowbor z bohaterami odcinka "Nasz nowy dom".
Katarzyna Dowbor z bohaterami odcinka "Nasz nowy dom".© Materiały prasowe

W ich mieszkaniu była zapadająca się, podziurawiona podłoga, w kuchni nie było bieżącej wody, a w łazience panowała wilgoć. Chłopiec nie miał nawet własnego kąta, co bardzo poruszyło prowadzącą programu "Nasz nowy dom".

"Nie tak powinnyście mieszkać, nie tak powinnyście żyć, ponieważ jesteście obie mocno schorowane. (...) Za serce chwyta mnie sytuacja, kiedy wchodzę do pokoju, który w ogóle nie wygląda jak pokój w którym jest dziecko" - powiedziała Katarzyna Dowbor.

Zapadła i dziurawa podłoga w mieszkaniu rodziny z Jaworzna.
Zapadła i dziurawa podłoga w mieszkaniu rodziny z Jaworzna.© Materiały prasowe

Przed ekipą remontową stało sporo wyzwań. W budynku wielorodzinnym musieli być szczególnie wrażliwi na zabudowy współdzielone z sąsiadami. Efekt przerósł jednak najśmielsze oczekiwania.

Wyremontowana kuchnia z programu "Nasz nowy dom".
Wyremontowana kuchnia z programu "Nasz nowy dom".© Materiały prasowe
Mały Mikołaj zyskał własny pokój.
Mały Mikołaj zyskał własny pokój.© Materiały prasowe

Mieszkanie rodziny z Jaworzna teraz wydaje się niezwykle przestrzenne i nowocześnie urządzone. Najmłodszy domownik zyskał własny pokój. Ich cztery kąty po odwiedzinach ekipy "Nasz nowy dom" są nie do poznania.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także