Trwa ładowanie...

Monika Olejnik znika z anteny. W radiu ZET zastąpi ją Konrad Piasecki

Monika Olejnik znika z anteny. W radiu ZET zastąpi ją Konrad PiaseckiŹródło: AKPA
d1ymp7m
d1ymp7m

Jak poinformowało radio ZET, już od 1 września 2016 roku Konrad Piasecki zasili szeregi dziennikarzy tej właśnie rozgłośni. Zajmie miejsce Moniki Olejnik.

- Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej. Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłych słuchaczy - mówi Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia ZET.

Pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym "Gościa Radia ZET" był Andrzej Woyciechowski - założyciel stacji, a pierwszym gościem - profesor Leszek Balcerowicz. Po Woyciechowskim gospodarzami programu byli: Krzysztof Skowroński, Jacek Żakowski i Monika Olejnik. Od 1 września 2016 roku Konrad Piasecki dołączy do tego grona jako nowy prowadzący. Stacja zaproponowała mu współpracę, doceniając jego zawodowy dorobek. W 2015 roku został on nominowany do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz uhonorowany przez magazyn Press tytułem Dziennikarza Roku.

Zarząd Grupy Eurozet zaproponował Monice Olejnik kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu "7 Dzień Tygodnia".

d1ymp7m

- Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego, i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało - wyjaśnia Jarosław Paszkowski.

Dziennikarka nie przystała jednak na tę propozycję.

- W imieniu Zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy, olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej - mówi Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.

Monika Olejnik będzie prowadzić program "Gość Radia ZET" i "7 dzień tygodnia" do zmiany ramówki na wakacyjną.

d1ymp7m

Co ciekawe, jak wynika z badań MillwardBrown SMG/KRC, poranna radiowa produkcja Konrada Piaseckiego w RMF FM miała więcej słuchaczy niż konkurencyjny program Moniki Olejnik w Radiu ZET.

Zobacz także: Monika Olejnik o balowych kreacjach

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d1ymp7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ymp7m