Trwa ładowanie...

Monika Olejnik znika z anteny. W radiu ZET zastąpi ją Konrad Piasecki

Monika Olejnik znika z anteny. W radiu ZET zastąpi ją Konrad PiaseckiŹródło: AKPA
d13gn1d
d13gn1d

Jak poinformowało radio ZET, już od 1 września 2016 roku Konrad Piasecki zasili szeregi dziennikarzy tej właśnie rozgłośni. Zajmie miejsce Moniki Olejnik.

- Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej. Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłych słuchaczy - mówi Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia ZET.

Pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym "Gościa Radia ZET" był Andrzej Woyciechowski - założyciel stacji, a pierwszym gościem - profesor Leszek Balcerowicz. Po Woyciechowskim gospodarzami programu byli: Krzysztof Skowroński, Jacek Żakowski i Monika Olejnik. Od 1 września 2016 roku Konrad Piasecki dołączy do tego grona jako nowy prowadzący. Stacja zaproponowała mu współpracę, doceniając jego zawodowy dorobek. W 2015 roku został on nominowany do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz uhonorowany przez magazyn Press tytułem Dziennikarza Roku.

d13gn1d

Zarząd Grupy Eurozet zaproponował Monice Olejnik kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu "7 Dzień Tygodnia".

- Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego, i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało - wyjaśnia Jarosław Paszkowski.

Dziennikarka nie przystała jednak na tę propozycję.

- W imieniu Zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy, olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej - mówi Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.

d13gn1d

Monika Olejnik będzie prowadzić program "Gość Radia ZET" i "7 dzień tygodnia" do zmiany ramówki na wakacyjną.

Co ciekawe, jak wynika z badań MillwardBrown SMG/KRC, poranna radiowa produkcja Konrada Piaseckiego w RMF FM miała więcej słuchaczy niż konkurencyjny program Moniki Olejnik w Radiu ZET.

Zobacz także: Monika Olejnik o balowych kreacjach

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d13gn1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13gn1d