Trwa ładowanie...

Milość i zdrada, władcy i niewolnicy

Share
Milość i zdrada, władcy i niewolnicy
Źródło: HBO
d4auu2y

Już 31 marca Universal Channel zaprasza na wyróżniony nagrodami brytyjski serial kostiumowy pt. *Rzym, opowiadający o życiu dwóch rzymskich żołnierzy oraz ich rodzin.*

W każdy poniedziałek o godz. 21:00 widzowie będą mieli okazję przenieść się w niezwykle emocjonujące i rozsławione czasy starożytnego Rzymu i Juliusza Cezara.

d4auu2y

Akcja serialu rozgrywa się na tle znamiennych wydarzeń historycznych, jakimi są upadek Republiki Rzymskiej i powstanie Cesarstwa Rzymskiego. Wraz z bohaterami przenosimy się do 52 r. p.n.e. Po 8 latach wojny z Galią Juliusz Cezar (Ciarán Hinds) powraca do Rzymu z lojalnymi i zaprawionymi w boju żołnierzami.

Pełna intryg politycznych, zdrady i krwawych wydarzeń akcja jest przedstawiona oczami samego Cezara, członków jego rodziny i sojuszników, szczególnie jego syna i następcy, Gajusza Oktawiana (Max Pirkis), a także dwóch żołnierzy armii rzymskiej, Lucjusza Vorenusa (Kevin McKidd) i Tytusa Pullo (Ray Stevenson).

Juliusz Cezar, charyzmatyczny i genialny przywódca, przybywając do Rzymu z nowymi planami i radykalnymi pomysłami przeraża arystokrację, która ze strachu grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Dotychczasowy przyjaciel Cezara, Pompejusz Wielki (Kenneth Cranham) knuje spisek przeciwko swojemu władcy, ale plany krzyżują mu żołnierze - bezlitosny i honorowy Lucjusz i odważny oraz lojalny Tytus, tym samym zyskując przychylność Cezara. Od tego momentu zwykli żołnierze stają się nieodłącznymi kompanami władcy Rzymu.

Inspiracją do realizacji Rzymu był serial "Ja, Klaudiusz" zrealizowany na podstawie książki Roberta Gravesa.

d4auu2y

Twórcy serialu Rzym główny nacisk położyli na osobowość poszczególnych postaci, co pozwoliło na bliższe poznanie żyjących w ówczesnych czasach ludzi, ich kultury i zwyczajów. Świetne kreacje aktorskie, scenografia i kostiumy wiernie oddają klimat ówczesnych czasów.

Produkcja była nominowana do dwóch Złotych Globów w kategorii „najlepszej roli kobiecej w serialu obyczajowym” (Polly Walker) oraz jako „najlepszy serial”.

Na premierowy odcinek zapraszamy 31 marca o godz. 21:00 w Universal Channel.

d4auu2y

Podziel się opinią

Share
d4auu2y
d4auu2y