Trwa ładowanie...

"Milionerzy". "Czego dotyczy słynna 13. poprawka wprowadzona do konstytucji Stanów Zjednoczonych w 1865 roku?"

W programie "Milionerzy" padło pytanie: "Czego dotyczy słynna 13. poprawka wprowadzona do konstytucji Stanów Zjednoczonych w 1865 roku?". Jaka była poprawna odpowiedź na to pytanie?

Za nami kolejny emocjonujący odcinek "Milionerów"Za nami kolejny emocjonujący odcinek "Milionerów"Źródło: YouTube.com, fot: WP
d1gsj7a
d1gsj7a

Uczestnik dzisiejszego odcinka "Milionerów" Piotr Zaręba miał odpowiedzieć na pytanie: "Czego dotyczy słynna 13. poprawka wprowadzona do konstytucji Stanów Zjednoczonych w 1865 roku?". Odpowiedzi wyglądały następująco:

A. zniesienia niewolnictwa

B. prawa kobiet do głosu

d1gsj7a

C. wprowadzenia prohibicji

D. posiadania broni

Pytanie było warte 40 tys. zł. Jaka była poprawna odpowiedź na zadane pytanie?

Uczestnik długo zastanawiał się nad odpowiedzią na pytanie. Mimo że miał swój typ, uczestnik zdecydował się na wykorzystanie koła ratunkowego "pół na pół". To niestety nie pomogło. Piotr zdecydował się na wykorzystanie ostatniego koła "pytanie do publiczności".

d1gsj7a

59 proc. osób zagłosowało za odpowiedzią A, reszta za odpowiedzią B. Piotr zaznaczył odpowiedź A. Czy to była poprawna odpowiedź?

Prawidłowa odpowiedź: A

Trzynasta poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych dotyczy zniesienia niewolnictwa i robót przymusowych. Uchwalono ją 21 stycznia 1865 roku i weszła w życie 18 grudnia 1865 roku.

Zobacz także: Hubert Urbański: "Ludzie mają ogromną świadomość mediów, wiedzą jak się zaprezentować"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gsj7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gsj7a