Trwa ładowanie...
20-08-2009 13:53

Jesienne seriale w TVP 1

Share
Jesienne seriale w TVP 1Źródło: TVN
d1l561c

W jesiennej ramówce TVP 1 znajdą się aż trzy nowe polskie seriale obyczajowe: "Dom nad rozlewiskiem", "Przystań" i "Siostrzyczki". Stacja wprowadzi na antenę też nowy teleturniej "Gotowi na ślub" oraz dwie nowe pozycje publicystyczne o tematyce społecznej - informują Wirtualnemedia.pl. Serial "Dom nad rozlewiskiem" opowiadać będzie o kobiecie (w tej roli Joanna Brodzik)
, która traci świetną pracę w agencji reklamowej i postanawia ułożyć sobie życie z dala od miejskiego zgiełku. Produkcja nadawana będzie w niedziele o 20.15 począwszy od października br. We wrześniu w tym paśmie Jedynka pokazywać będzie czteroodcinkowy serial "Mała wielka miłość" z Agnieszką Grochowską.

Druga z polskich nowości serialowych, czyli "Przystań" będzie opowieścią o perypetiach kandydatów na ratowników WOPR. W serialu zagrają m.in.: Sonia Bohosiewicz i Paweł Deląg. Pojawi się on w ramówce 16 września i emitowana będzie w nowym paśmie serialowym - w środy o 20.20. Natomiast "Siostrzyczki" opowiadać będą o pięciu nieco "szalonych" siostrach zakonnych, które zawsze spieszą z pomocą, ale właśnie z tego powodu wpadają w tarapaty. W serialu zobaczymy m.in.: Marię Pakulnis i Martę Lipińską. Serial emitowany będzie w soboty o 17.20 od 17 października br. Wcześniej w tym sobotnim paśmie TVP 1 będzie pokazywać teleturniej "Gotowi na ślub" prowadzony przez Piotra Pręgowskiego. W programie w różnych konkurencjach rywalizować będą pary narzeczeńskie. Wygrać będzie można podróż marzeń.

W jesiennej ramówce TVP 1 postawi na publicystykę społeczną. W ofercie stacji pojawią się dwa nowe programy "Koniec końców" oraz "Gorący temat".

d1l561c

- "Koniec końców" będzie to dyskusja na tematy cywilizacyjne dotyczące każdego z nas - mówi Wirtualnymmediom.pl Iwona Schymalla, dyrektor TVP 1. Audycję poprowadzą Paweł Kukiz i Marek Horodniczy, a będzie ona emitowana w czwartki o 22.50. Z kolei w środy o 23.00 będzie pokazywany magazyn "Gorący temat", którego twórcy zastanawiać się będą, czemu jakieś wydarzenie znalazło się na pierwszych stronach gazet. Program poprowadzi Piotr Nisztor. W czwartki o 22.15 kontynuowana będzie "Sprawa dla reportera", a we wtorki o 23.30 - program "Bronisław Wildstein przedstawia". Poranny magazyn "Kwadrans po ósmej" przeniesiony zostanie na 8.45 i zmieni nazwę na "Rozmowa Jedynki". Wiązać się to będzie z wydłużeniem "Kawy czy herbaty?" o 45 min. - dodatkową część morning show zajmą tematy poradnicze.

Nadawany w poniedziałki Teatr Telewizji zostanie jesienią przeniesiony na 21.15 (w nadchodzącym sezonie pojawią się cztery premierowe spektakle) . Natomiast jego dotychczasowe pasmo o 20.20 zajmie brytyjski serial dokumentalny "Kulisy II Wojny Światowej", który pojawi się na antenie już 24 sierpnia br. Nowe pasmo dokumentalne również w soboty o 15.55 - tutaj będzie można obejrzeć dokumenty wyprodukowane dla Discovery Channel.

Jesienią Jedynka będzie kontynuowała emisję seriali, które już zdobyły uznanie publiczności: "Londyńczyków" (emisja w czwartki o 20.20) i "Ojca Mateusza" (niedziele 17.20). Kontynuowane będą też seriale zagraniczne. W czwartki o 21.25 widzowie będą mogli śledzić piaty sezon "Zagubionych", a w poniedziałki o 20.20 od 5 października druga serię "Rzymu". Pojawią się też nowe seriale zza oceanu: "Wyspa Harpera" (wtorki 20.20), "Miecz prawdy" (piątki ok. 22.05) i "Najgorszy tydzień" (soboty 18.25).

d1l561c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l561c
d1l561c