Trwa ładowanie...

Adam Bodnar wygrał z TVP. Zapadł prawomocny wyrok

Rzecznik Praw Obywatelskich został pozwany przez Telewizję Polską za wypowiedź dotyczącą wpływu mediów na stan Stefana W., który zamordował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sąd zakończył sprawę.
Share
Adam Bodnar kontra TVP.
Adam Bodnar kontra TVP.Źródło: Getty Images
d4kun19

We wtorek 7 lipca Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie wytoczonej przez TVP. Chodziło o słowa Adama Bodnara, które padły w programie "Onet Rano" na temat śmiertelnego ataku na Pawła Adamowicza.

"Musimy zwrócić uwagę (...), do jakich mediów potencjalnie mógł mieć dostęp pan Stefan. Jeżeli on był zamknięty (w więzieniu - przyp.red.), to on (...) korzystał tylko i wyłącznie z mediów, które są tzw. telewizją naziemną" - powiedział na antenie Rzecznik Praw Obywatelskich. Dodał też, że "kanał, który jest nadawany całą dobę, to jest TVP Info".

Zobacz: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bodnar: Jesteśmy na rozchybotanej łódce

Za te słowa Telewizja Polska wówczas pod kierownictwem Jacka Kurskiego pozwała Bodnara. Telewizja domagała się przeprosin na portalu Onet, wpłaty 25 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zwrotu kosztów sądowych. Sąd I instancji 24 maja 2019 r. oddalił powództwo, a sąd apelacyjny podtrzymał tę decyzję.

d4kun19

Adam Bodnar poinformował o rozstrzygnięciu sprawy w mediach społecznościowych. Podziękował wszystkim za udzielone mu wsparcie.

d4kun19

Podziel się opinią

Share
d4kun19
d4kun19