Trwa ładowanie...
dhx5l9h

Ziarno

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:

"Ziarno" to program edukacyjny o charakterze katolickim skierowany do najmłodszych widzów. "Ziarno" emitowane jest na antenie telewizyjnej Jedynki od 1990 roku, jest więc jednym z najdłużej utrzymujących się na wizji programów telewizyjnych.

Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem "Ziarna" był ksiądz Wojciech Drozdowicz, kanonik kapituły kampinosko-bielańskiej archidiecezji warszawskiej. Ksiądz Drozdowicz jest znanym animatorem kultury i społecznikiem, doskonale więc sprawdził się jako prowadzący program dla dzieci.

Celem programu "Ziarno" jest edukacja najmłodszego widza: jego ewangelizacja i szerzenie idei katolickich, w oparcie o szacunek dla innych, bez względu na wyznanie, kolor skóry, czy miejsce zamieszkania. Dzieci uczą się poprzez zabawę: rozmaite konkursy, dyskusje, czy piosenki.

Od niedawna program prowadzą dzieci, w asyście młodego księdza Łukasza Piórkowskiego.

Każdy odcinek "Ziarna" nadzorowany jest przez Redakcję Programów Katolickich Telewizji Polskiej.

Stałym elementem programu są występy zespołów o charakterze katolickim. W "Ziarnie" promowane były m.in. następujące zespoły: Arka Noego, Dzieci z Brodą, Promyczki i Mały Chór Wielkich Serc.

Dziś niewiele osób pamięta, że z "Ziarnem" były związane następujące osoby: Katarzyna Łaniewska (znana z roli w serialu "Plebania"), Zofia Merle (aktorka, ostatnio kojarzona z rolą Pani Steni w serialu "Klan"), czy Piotr Szwedes (aktor)

"Ziarno" wyszło obronną ręką z akcji cięć w redakcji dziecięcej, wynikającej z kiepskiej sytuacji finansowej TVP (2010 rok). Wtedy to po 38 latach z anteny zniknął kultowy program dla dzieci "Teleranek".

Program "Ziarno" emitowany jest w soboty o 8.30.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhx5l9h
dhx5l9h
dhx5l9h