Zaz wystąpi w Polsce!

Zaz wystąpi w Polsce!
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

29.09.2014 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miastem rodzinnym ZAZ jest Bordeaux, które opuściła mając 26 lat, by spróbować artystycznej kariery w stolicy. Poszczęściło się jej. Najpierw zdobyła angaż jako piosenkarka w kabarecie, a później, uciekając przed rutyną, śpiewała na Montmartre, gdzie przyciągała coraz to więcej i więcej słuchaczy.
Nie tylko wspaniałym głosem, lecz również atrakcyjnym repertuarem, w którym było też miejsce na piosenki Elli Fitzgerald, Yvesa Montanda, Edith Piaf, dla której pisał także wspomniany Charles Aznavour.
Wielki admirator talentu ZAZ zaśpiewał z nią w duecie w przeróbce jego własnej kompozycji "J'aime Paris au mois de Mai". Mistrz nie skąpi młodszej koleżance komplementów: "ZAZ może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny w duszy. Dojdzie tak daleko jak tylko sobie zamarzy. Już osiągnęła ogromnie dużo. Jest pierwszą od lat francuską piosenkarką, która zrobiła tak wielką międzynarodową karierę".

10 listopada ukaże się nowa płytą jednej ZAZ. Krążek nosi tytuł "Paris". Na zapowiadanym albumie znajdą się między innymi duety ZAZ z wielkim Charlesem Aznavourem i młodą zdolną kanadyjską piosenkarką Nikki Yanofsky. W studiu wspomógł artystę także legendarny producent Quincy Jones.

ZAZ zaprosiła do współpracy wielkiego Quincy'ego Jonesa (m.in. "Thriller" Michaela Jacksona)
, a ten zaproszenie przyjął. Amerykanin jest pod wielkim wrażeniem głosu Francuzki, czemu niejednokrotnie dał wyraz.
"Ona ma prawdziwie bluesowy głos" - mówił Quincy.
Piosenki na "Paris" ZAZ nagrała z towarzyszeniem big bandu. "Czuć energię każdego muzyka. Wprost nie da się usiedzieć" - zapewnia piosenkarka.
Jako pierwsza płytę promuje przeróbka utworu Maurice'a Chevaliera „"Paris sera toujours Paris". Utworu, który "oddaje wolnego ducha miasta", jak mówi ZAZ. Płyta to mieszanka jazzu, folku, francuskiej chanson, tanga. Zawiera w większości interpretacje utworów poświęconych stolicy Francji (m.in. Charlesa Trenet, Léo Férré'a).

Wokalistka wydała dotychczas dwa albumy studyjne. "ZAZ" z 2010 roku pokryła się w Polsce podwójną platyną (i wylądowała na szczycie OLISU-u). Druga płyta "Recto Verso" ukazała się w 2013 roku i rozeszła się na świecie w nakładzie 1,5 miliona sztuk.

Organizator koncertu: Francophonic we współpracy z Trinity Entertainment i Progresja Music Zone
Data: 5.12.2014
Godzina: 19:00 otwarcie drzwi, 20:00 koncert
Miejsce: Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

Bilety: 150 zł (miejsca stojące), dostępne w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Eventim i Ebilet. Bilety kolekcjonerskie -155 zł dostępne w kasach Progresja Music Zone.

Bilety w sprzedaży od 24 września.
Więcej informacji: www.progresja.com
Kontakt do organizatora:
l.sherzai@trinitygroup.pl
(0) 792 131 031

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także