Trwa ładowanie...
dvlmn70
gra o tron

Z "Gry o tron" do "Ben Hura"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z "Gry o tron" do "Ben Hura"
dvlmn70

Znany z "Gry o tron" Pedro Pascal dołączył do obsady filmu "Ben-Hur"

Aktor zagra Poncjusza Piłata, który w tej wersji filmu będzie miał znacznie większe pole do popisu niż w produkcji z 1959 roku.

Historię Ben Hura spisał w 1880 roku Lew Wallace. Od tego czasu powieść "Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa" doczekała się licznych adaptacji teatralnych, telewizyjnych, radiowych i kinowych. Najpopularniejszym pozostaje obraz Williama Wylera, w którym w roli głównej wystąpił Charlton Heston. Produkcja z 1959 roku zdobyła aż 11 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

dvlmn70

Przypomnijmy, że bohaterem dzieła jest żydowski książę, który zostaje zdradzony przez dawnego przyjaciela i dowódcę legionów rzymskich, Messalę. Rozgoryczony i upokorzony bohater poprzysięga zemstę. Warto wiedzieć, że Ben Hur jest niemal równolatkiem Chrystusa.

Pierwszą wersję scenariusza napisał Keith Clarke ("Niepokonani"). Później za tekst wziął się laureat Oscara za "Zniewolonego" John Ridley. Obraz powstaje dla studia MGM i wytwórni Paramount Pictures. Reżyseruje Timur Bekmambetov. Światową premierę dzieła zaplanowano na 26 lutego 2016 roku.

Pedro Pascal w "Grze o tron" Oberyna Martella.

dvlmn70

Podziel się opinią

Share

dvlmn70

dvlmn70