Trwa ładowanie...
gra o tron
17-10-2014 04:33

Z "Gry o tron" do "Ben Hura"

Share
Z "Gry o tron" do "Ben Hura"
d1ig353

Znany z "Gry o tron" Pedro Pascal dołączył do obsady filmu "Ben-Hur"

Aktor zagra Poncjusza Piłata, który w tej wersji filmu będzie miał znacznie większe pole do popisu niż w produkcji z 1959 roku.

Historię Ben Hura spisał w 1880 roku Lew Wallace. Od tego czasu powieść "Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa" doczekała się licznych adaptacji teatralnych, telewizyjnych, radiowych i kinowych. Najpopularniejszym pozostaje obraz Williama Wylera, w którym w roli głównej wystąpił Charlton Heston. Produkcja z 1959 roku zdobyła aż 11 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

d1ig353

Przypomnijmy, że bohaterem dzieła jest żydowski książę, który zostaje zdradzony przez dawnego przyjaciela i dowódcę legionów rzymskich, Messalę. Rozgoryczony i upokorzony bohater poprzysięga zemstę. Warto wiedzieć, że Ben Hur jest niemal równolatkiem Chrystusa.

Pierwszą wersję scenariusza napisał Keith Clarke ("Niepokonani"). Później za tekst wziął się laureat Oscara za "Zniewolonego" John Ridley. Obraz powstaje dla studia MGM i wytwórni Paramount Pictures. Reżyseruje Timur Bekmambetov. Światową premierę dzieła zaplanowano na 26 lutego 2016 roku.

Pedro Pascal w "Grze o tron" Oberyna Martella.

d1ig353
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ig353
d1ig353