Trwa ładowanie...

Wigilia z Iwoną Schymallą

Share
Wigilia z Iwoną Schymallą
Źródło: Agencja Mazur
d1vcxju

[

]( http://www.fakt.pl )

d1vcxju

Czy warto spędzać wigilię przed telewizorem? Tak, jeśli robi się to w szczytnym celu! Dziennikarze TVP 1 spotkają się 24 grudnia w telewizyjnym studiu w ramach charytatywnej akcji - "Jak choinka to Jedynka".

Inicjatorką całego przedsięwzięcia jest Katarzyna Nazarewicz, szefowa oprawy TVP. – Jesteśmy winni pomoc naszym widzom z południa kraju. Musimy pamiętać o tych ludziach, bo ich życie po powodzi wciąż nie powróciło do normalności. Można więc powiedzieć, że pomysłodawcą tej świątecznej akcji była... powódź – mówi nam Nazarewicz.

Gwiazdy TVP zasiądą do wspólnej wieczerzy, a gospodarzami będą Iwona Schymalla i Paweł Pochwała.

– Nasza wigilia rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do „Wiadomości”. Nawet przez chwilę nie wahałem się, kiedy zaproponowano mi poprowadzenie tego świątecznego programu. Mam dwie rodziny: moją własną i telewizyjną. W tym roku postanowiliśmy spędzić ten wieczór z tymi, których los mocno dotknął. Rodziny, które przeszły przez dramat powodzi, nie zdążyły się jeszcze podźwignąć. Wiele z nich tegoroczną wigilię spędzi bardzo skromnie i w fatalnych warunkach lokalowych. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wspierali ich w tych szczególnych dniach. Rodziny powodzian mogą też liczyć na pomoc finansową. Cały czas trwa przeprowadzona wraz z Caritasem akcja smsowa, w której widzowie mogą przekazać pieniądze na rzecz powodzian – mówi nam Paweł Pochwała. I dodaje, że jednym z głównych punktów telewizyjnej wieczerzy będzie wspólne kolędowanie.

– To będzie karkołomne przedsięwzięcie, bo ze studia w Warszawie połączymy się z trzema miejscami w Sandomierzu i wspólnie spróbujemy zaśpiewać kolędę „Bóg się rodzi...”. Czy uda nam się zsynchronizować wszystkie głosy? Nie wiem, ale liczą się przecież nasze dobre intencje – mówi nam ze śmiechem Paweł Pochwała.

d1vcxju

Kto jeszcze zasiądzie do wigilijnego stołu w warszawskim studiu? Nie zabraknie m.in. Elżbiety Jaworowicz, Krzysztofa Ziemca, Macieja Orłosia, Roberta Janowskiego, Wiktora Niedzickiego, Jarosława Kreta, Pawła Bukrewicza, Pauliny Chylewskiej, Moniki Białek, Agaty Konarskiej, Beaty Chmielowskiej-Olech i Marka Zająca.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Katarzyna Skrzynecka - Mogę chodzić już bez bólu

d1vcxju
d1vcxju
d1vcxju