Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
24-10-2016 11:55

"Westworld" odcinek 4 - opis epizodu "Dissonance Theory"

Czwarty odcinek serialu "Westworld" za nami. Tym razem widzowie poznali kilka szczegółów dotyczących tajemniczej postaci mężczyzny w czerni. Mieszkające w parku androidy coraz lepiej zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że ich dotychczasowe życie jest czystą fikcją. Co jeszcze wydarzyło się w epizodzie "Dissonance Theory"? Zapraszamy na krótki opis czwartej odsłony serialu "Westworld". Uwaga! Tekst zawiera spoilery.

"Westworld" odcinek 4 - opis epizodu "Dissonance Theory"Źródło: Materiały prasowe, fot: HBO
d2fdwvs
d2fdwvs

"Westworld" nie zwalnia tempa. Kolejna odsłona nowego hitu telewizji HBO ponownie zaoferowała widzom sporo interesujących wątków. Reżyserem odcinka "Dissonance Theory" jest Vicenzo Natali, natomiast scenariusz opracowali Ed Brubaker i Jonathan Nolan. Co tym razem spotkało Dolores? Czego dowiedział się mężczyzna w czerni, który grasuje w parku?

"Westworld" odcinek 4 - co wydarzyło się przed tygodniem?

W trzecim odcinku „Westworld” doszło do konfrontacji rewolwerowca Teddy’ego z jego dawnym wrogiem Wayattem. W wyniku starć śmiercia poniósł ten pierwszy. Elsie - pracownika Wydziału Programowania - starała się rozwikłać zagadkę tajemniczej wady robotów. Odkrywa ona, że usterka może mieć związek z niejakim Arnoldem. Robert Ford zdradził jej, że mężczyzna ten był jedną z osób, która odpowiedzialna była za powstanie "Westworld". Z opowieści Forda Elsie dowiedziała się, że Arnold zginął przed laty w niejasnych okolicznościach.

Bernard zauważył, że Dolores również uległa awarii oprogramowania. Bohater zachował jednak tę informację dla siebie. Elsie i Ashley wyruszyli polować na bezpańskie roboty. W tym samym czasie Dolores zostaje zaatakowana we własnym domu przez bandytów. Cudem udaje jej się ujść z życiem. Kobieta ucieka do lasu, gdzie spotyka Williama i Logana.

"Westworld" odcinek 4 - opis epizodu "Dissonance Theory"

William postanawia zabrać Dolores ze sobą na polowanie. Pomysł ten nie podoba się Loganowi. Między bohaterami rodzi się konflikt. Zniesmaczony okrucieństwem towarzysza William postanawia się od niego odłączyć. Tymczasem mężczyzna w czerni wciąż poszukuje wskazówek do poznania tajemnicy parku. Kluczem do rozwiązania zagadki może okazać się tatuaż, jaki ma córka Lawrence’a. Człowiek w czerni pomaga jej wyciągnąć z więzienia Hectora, za co ona zdradza mu pochodzenie wytatuowanego symbolu. Dziewczyna mówi przybyszowi, że tatuuje sobie ciało, gdy zabije jedną osobę odpowiedzialną za mord na jej rodzinie. Obecnie śledzi ona Wyatta. Mężczyzna w czerni postanawia podążyć śladem fałszywego szeryfa. Wcześniej przyznaje się, że wie, jaki los spotkał Arnolda. Bohater spotyka zakrwawionego Teddy'ego.

d2fdwvs

W centrum dowodzenia parku dochodzi do spotkania Forda i Theresy. Kobieta jest zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami. Dyrektor "Westworld" ostrzega ją, by ta nie przeszkadzała mu w realizacji jego planu.

Maeve wciąż ma niepokojące wizję obrazujące wydarzenia z przeszłości. Kobieta dokładnie pamięta, co działo się z jej ciałem przed ostatnią zmianą oprogramowania. Maeve tnie swój brzuch i wyciąga z niego kulę. W ten sposób bohaterka upewnia się, że jej wspomnienia o postrzeleniu nie są sztucznym wymysłem.

"Westworld" odcinek 4 - gdzie oglądać?

Najnowszy odcinek "Westworld" został wyemitowany o 3:30 na antenie telewizji HBO. Powtórkę można obejrzeć w poniedziałek 24 października o godzinie 20:10. Serial można śledzić również online za pośrednictwem platformy HBO GO. Kolejny epizod "Westworld" - "Contrapasso" - pojawi się dokładnie za tydzień.

d2fdwvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fdwvs