Trwa ładowanie...
detektyw

Twórca "Egzorcysty" zajmie się detektywem

Share
Twórca "Egzorcysty" zajmie się detektywem
Źródło: materiał promocyjny
d1mchej

William Friedkin to najnowszy kandydat do roli reżysera drugiego sezonu serialu "Detektyw".

Filmowiec, który zasłynął obrazami "Egzorcysta" czy "Dwunastu gniewnych ludzi", zdradził, że spotkał się ze scenarzystą produkcji HBO, Nikiem Pizzolatto.

d1mchej

- Rozważam tę opcję - przyznał Friedkin. - Podoba mi się ten scenarzysta. Poznałem go i jest naprawdę dobry. Każdy sezon będzie inny, nowy nie będzie miał nic wspólnego z pierwszym, poza osobą i wrażliwością Pizzolatto, co uważam, że jest niezwykłe.

Scenarzysta ujawnił niedawno, że akcja drugiego sezonu rozgrywać się będzie w Kalifornii. Tym razem - produkcja od początku pomyślana była jako antologia, z różniącymi się od siebie sezonami - fabuła ma koncentrować się na trzech postaciach.

Przypomnijmy, że bohaterami pierwszego sezonu byli Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie i po latach ponownie się spotkali.

Dorobek Williama Friedkina zamyka kryminał "Zabójczy Joe". Na grudzień tego roku planowana jest premiera jego nowego działa, "I Am Wrath".

d1mchej

Podziel się opinią

Share
d1mchej
d1mchej