Trwa ładowanie...

TVP ma problem. Katowice pozwały ją za materiał Anity Gargas

W programie "Magazyn śledczy Anity Gargas" w styczniu br. wyemitowano odcinek poświęcony inwestycji deweloperskich w Katowicach. Za krytyczne uwagi dotyczące działań władz miasta prezydent Marcin Krupa domagał się przeprosin. Nie doczekał się reakcji Telewizji Polskiej, więc złożono pozew do sądu.

TVP ma problem. Katowice pozwały ją za materiał Anity GargasŹródło: TVP
d1wpsdx
d1wpsdx

W styczniu br. na antenie TVP1 ukazał się odcinek "Magazynu śledczego Anity Gargas" dotyczący inwestycji w Katowicach. "Szukamy odpowiedzi na pytanie, czy w Katowicach interesy biorą górę nad dobrem mieszkańców. Ogromny kompleks dla drugoligowego klubu za prawie 400 milionów. Po co miasto chce budować nowy obiekt dla klubu, który ma już swój stadion?" - napisano w zapowiedzi programu na stronie internetowej.

W materiale wskazano kilka planów włodarzy miasta m.in. modernizacji rynku, galerii handlowej czy budowy pawilonu na osi widokowej rynek - rondo, które zdaniem autorów programu TVP będą szpecić centrum Katowic oraz doprowadzą do upadku interesów lokalnych przedsiębiorców.

Zobacz: Jurek Owsiak o powrocie Jacka Kurskiego: "To człowiek, który zafundował nam telewizję jakości pikniku"

Władze miasta uznały, że odcinek "Magazynu śledczego Anity Gargas" narusza dobre imię Katowic. Do TVP skierowano pismo z żądaniem sprostowania i przeprosin wyemitowanych w głównym wydaniu "Wiadomości", na stronie internetowej TVP Info, w mediach społecznościowych oraz usunięcia materiału z platformy VOD TVP. Ponadto domagano się wypłaty odszkodowania w wysokości 100 tys. zł, które miałoby zostać przekazane charytatywnie na rzecz katowickiego Domu Aniołów Stróżów Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

d1wpsdx

Na reportaż Anity Gargas złożono też skargi do Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Radzie Etyki Mediów i u szefostwa TVP. Władze Katowic nie doczekały się jednak żadnej reakcji. Jak informuje "Dziennik Zachodni" 8 czerwca złożono zatem pozew cywilny z tytułu naruszenia dóbr osobistych miasta Katowice. Podtrzymano te same żądania.

"Magazyn śledczy Anity Gargas" poświęcony jest nieprawidłowościom w lokalnych samorządach. Jest emitowany na antenie TVP1 od września 2016 r.

d1wpsdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wpsdx