Trwa ładowanie...
d4ia4zs

"Top Chef": Poznajecie? To Joseph Seeletso!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Top Chef": Poznajecie? To Joseph Seeletso!
(Polsat/materiały prasowe)
d4ia4zs

Joseph "Józek" Seeletso, juror kulinarnego show "Top Chef". Absolwent elitarnej uczelni Westminster College w Londynie. Właściciel Joseph's Culinarny Studio w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty kulinarne. Specjalizuje się w łączeniu potraw z winem.

Joseph pracował na 4 kontynentach. Gotował dla Króla Szwecji Gustava i księżniczki Sylvii, Billa Gates'a i Michaela Jacksona.Ukończył drugi stopień kursu sommelierskiego Wine & Spirit Education Trust. Kucharz, artysta, kulinarny wizjoner. W ciągu 15 lat doświadczenie zdobywał w Londyńskich hotelach Claridges, Marriot i Sheraton Hotel w Botswanie, jako szef kuchni w Phakalane Golf Estate Hotel Resort w Botswanie, w restauracjach krakowskich Metropolitan i Wentzl. Był pomysłodawcą i szefem projektów realizowanych w Warszawie: Wine Bar oraz restauracji Joseph's Wine & Food, nagrodzonej I miejscem przez Magazyn Insider Warsaw "Best of Warsaw 2012" w kategorii Wine Bar. W ciągu ostatnich 6 lat prowadził show kulinarne w porannych programach telewizyjnych, pełnił rolę eksperta w programach publicystycznych, jako członek jury oraz reprezentował Polskę na polu międzynarodowym - spot dla CNN, oraz promował polską kuchnię na Euro 2012 dla BBC.

Od 2012 roku właściciel i szef kuchni Joseph's Culinary Studio w Warszawie. Studio oferuje warsztaty kulinarne dla firm, miłośników gotowania, dla dzieci, organizację imprez okazjonalnych np. urodzin, rocznic, wspólnie z samym szefem Josephem. Joseph Seeletso to: pokazy gastronomiczne w całej Polsce, to stała współpraca z Ambasadami Botswany w Brukseli i Sztokholmie, to udział w targach Żywności i Wina na Florydzie, w Tokyo, Dusseldorfie. Od grudnia 2009 przyjęty do Klubu Szefów Kuchni. Znani dla których gotował: Księżniczka Anna, Król Szwecji Gustav XVII i Królowa Sylvia, Bill Gates, Jean-Claude Van Damme.

d4ia4zs

Joseph promuje zatrudnianie osób niepełnosprawnych w branży gastronomicznej na otwartym rynku pracy. Prywatnie żonaty z Polką Karoliną, ojciec dwóch synów Davida i Stanisława.

(fot. Polsat/materiały prasowe)
(fot. Polsat/materiały prasowe)

Kolejny odcinek kulinarnego show *"Top Chef" już w środę, 16.10 o godz. 20.35 w Telewizji Polsat!*

d4ia4zs

Podziel się opinią

Share

d4ia4zs

d4ia4zs