Trwa ładowanie...

"Top Chef": Katarzyna Daniłowicz wygrała 4. edycję programu!

"Top Chef": Katarzyna Daniłowicz wygrała 4. edycję programu!Źródło: Polsat
d1ycikm
d1ycikm

Do 4. polskiej edycji najstarszego na świecie kulinarnego show "Top Chef" wybrano 17 najbardziej nietuzinkowych kulinarnych osobowości. Kucharze gotowali w najlepszych restauracjach w Polsce i na świecie, ale do finału dotarli tylko najlepsi: Katarzyna Daniłowicz, Adam Adamczak i Łukasz Budzik.

Adam Adamczak pracuje jako zastępca szefa kuchni w restauracji "Concordia Taste". Siedem lat spędził w pizzerii, potem uczył się sekretów kuchni polskiej. Swoje umiejętności szkolił w wielu restauracjach i hotelach, a pracując dla "Concordii" zdobył tytuł Kucharza Roku 2013 miesięcznika "Kuchnia". Dziś specjalizuje się w kuchni europejskiej. Jego hobby to tatuaże.

Łukasz Budzik przez osiem lat trenował piłkę nożną na pozycji bramkarza. Po ukończeniu liceum we Wrocławiu zaczął się szkolić jako kucharz. Pracował w restauracji hotelu "Lappo", a także w "Cesarsko-Królewskiej", "Monopol" i "Acquario" we Wrocławiu. Aktualnie mieszka i pracuje w Doha, stolicy Kataru. Gotowanie dla innych sprawia mu ogromną przyjemność.

Katarzyna Daniłowicz mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jest absolwentką architektury, ukończyła szkołę gastronomiczną, a obecnie pracuje jako zastępca szefa kuchni w restauracji "Mennicza Fusion". Umiejętności kulinarne szkoli pod okiem swojego szefa i narzeczonego - Bogumiła.

d1ycikm

Fantazja i precyzja finalistów była doceniana przez jury od samego początku programu. Walka w finale była więc zacięta i żaden z kucharzy nie zamierzał tak łatwo oddać głównej nagrody. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Jurorzy (Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz, Maciej Nowak i Grzegorz Łapanowski) zdecydowali, że tytuł Top Chef i 100 tysięcy złotych trafi w ręce Katarzyny Daniłowicz.

- Jestem przeszczęśliwa i bardzo się cieszę. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali - mówiła wzruszona laureatka.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d1ycikm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ycikm