Trwa ładowanie...
dpt7imv

Tomasz Rożek poprowadzi program "Sonda 2". Kim jest nowy gospodarz programu TVP2?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Rożek poprowadzi program "Sonda 2". Kim jest nowy gospodarz programu TVP2?
(screen z Twittera)
dpt7imv

Wiadomość o powrocie "Sondy" spotkała się z dużym entuzjazmem wśród widzów Telewizji Polskiej. Tak pozytywnego odzewu nie spodziewał się nawet Maciej Chmiel, który zainicjował reaktywowanie magazynu, emitowanego w latach 1977-1989.

- Rzeczywiście to się spotkało z natychmiastowym, bardzo pozytywnym rezonansem. Jesteśmy częścią pewnej historii. Odwołujemy się do programów, które były robione wcześniej. Ale odwołujemy się w sposób kreatywny - powiedział Maciej Chmiel, nowy dyrektor TVP2, w rozmowie z Wirtualną Polską.

Stacja uznała, że prowadzącym program zostanie Tomasz Rożek - z wykształcenia doktor nauk fizycznych (studiował na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego), a z powołania dziennikarz naukowy. W swojej karierze współpracował m.in. z "Wiedzą i Życiem", magazynem "National Geographic", "Gazetą Wyborczą", "Przekrojem" oraz "Rzeczpospolitą". Obecnie pracuje jako szef działu "nauka i gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny" i cyklicznie pojawia się w "Dzień Dobry TVN", gdzie prowadzi popularno-naukowy kącik.

dpt7imv

W lutym 2011 roku wydał książkę "Nauka - po prostu. Wywiady z wybitnymi". Rok później napisał "Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd". W 2014 roku na rynku ukazała się jego kolejna publikacja - "Kosmos". Warto również wspomnieć, że w 2008 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis "Nauka w Polsce" Polskiej Agencji Prasowej uhonorowało Rożka tytułem "Popularyzatora nauki".

Prywatnie dziennikarz jest szczęśliwym mężem Anny i dumnym ojcem bliźniaków: Zuzi i Janka.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Maciej Chmiel o programie "Sonda 2"

 (fot. AKPA)
dpt7imv

Podziel się opinią

Share

dpt7imv

dpt7imv