Trwa ładowanie...

Tomasz Rożek poprowadzi program "Sonda 2". Kim jest nowy gospodarz programu TVP2?

Share
Tomasz Rożek poprowadzi program "Sonda 2". Kim jest nowy gospodarz programu TVP2?Źródło: screen z Twittera
d68usw4

Wiadomość o powrocie "Sondy" spotkała się z dużym entuzjazmem wśród widzów Telewizji Polskiej. Tak pozytywnego odzewu nie spodziewał się nawet Maciej Chmiel, który zainicjował reaktywowanie magazynu, emitowanego w latach 1977-1989.

- Rzeczywiście to się spotkało z natychmiastowym, bardzo pozytywnym rezonansem. Jesteśmy częścią pewnej historii. Odwołujemy się do programów, które były robione wcześniej. Ale odwołujemy się w sposób kreatywny - powiedział Maciej Chmiel, nowy dyrektor TVP2, w rozmowie z Wirtualną Polską.

Stacja uznała, że prowadzącym program zostanie Tomasz Rożek - z wykształcenia doktor nauk fizycznych (studiował na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego), a z powołania dziennikarz naukowy. W swojej karierze współpracował m.in. z "Wiedzą i Życiem", magazynem "National Geographic", "Gazetą Wyborczą", "Przekrojem" oraz "Rzeczpospolitą". Obecnie pracuje jako szef działu "nauka i gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny" i cyklicznie pojawia się w "Dzień Dobry TVN", gdzie prowadzi popularno-naukowy kącik.

d68usw4

W lutym 2011 roku wydał książkę "Nauka - po prostu. Wywiady z wybitnymi". Rok później napisał "Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd". W 2014 roku na rynku ukazała się jego kolejna publikacja - "Kosmos". Warto również wspomnieć, że w 2008 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis "Nauka w Polsce" Polskiej Agencji Prasowej uhonorowało Rożka tytułem "Popularyzatora nauki".

Prywatnie dziennikarz jest szczęśliwym mężem Anny i dumnym ojcem bliźniaków: Zuzi i Janka.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Maciej Chmiel o programie "Sonda 2"

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d68usw4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d68usw4
d68usw4