Trwa ładowanie...

"The Walking dead": Rewolucja w emisji zagranicznych programów

Share
"The Walking dead": Rewolucja w emisji zagranicznych programów
djrght0

Polska premiera piątej serii „The <a href="https://teleshow.wp.pl/the-walking-dead-6049632438493825c">Walking Dead</a>”, jednego z najpopularniejszych seriali na świecie, odbyła się na kanale <a href="https://film.wp.pl/fox-the-6030518224639105c">Fox</a> zaledwie kilkanaście godzin po premierze amerykańskiej. Choć to w dalszym ciągu mało popularna praktyka w Polsce, z badań stacji wynika, że w dobie internetu polscy widzowie nie chcą już czekać na możliwość obejrzenia ulubionego programu dłużej niż fani zza oceanu.

„The Walking Dead” to flagowa produkcja amerykańskiej stacji AMC. Serial opowiada o grupie bohaterów mierzących się z zombie apokalipsą. Premierowy odcinek piątej serii „The Walking Dead” obejrzało w amerykańskiej telewizji AMC 17,3 milionów widzów. O 7 procent został w ten sposób pobity rekord, jaki padł podczas premiery czwartej serii. Polscy widzowie mieli możliwość obejrzeć nowy odcinek już kilkanaście godzin po amerykańskiej premierze na kanale Fox.

– Emitowanie w Polsce seriali bezpośrednio po premierach amerykańskich jest obecne w strategii programowej kanału Fox od lat. Wiele naszych tytułów: „The Walking Dead”, „American Horror Story: Freak Show”, „Demony da Vinci”, „The Bridge: Na granicy” pokazujemy naszym widzom kilkanaście godzin po premierze w USA. Widzimy, że taka strategia programowa bardzo się sprawdza i widzowie oczekują od nas, abyśmy pokazywali im świeże premiery natychmiast po ich światowych premierach – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Joanna Dolińska, senior brand manager kanałów Fox i Fox Life.

djrght0

Przypadek „The Walking Dead” pokazuje, że polscy widzowie są spragnieni seriali na światowym poziomie, z dużą dawką akcji oraz niejednoznacznymi bohaterami. Serial, będący ekranizacją komiksu Roberta Kirkmana, jest obecnie emitowany w ponad stu krajach na całym świecie. Do tej pory mało znana komiksowa seria zyskała status kultowej, a jej uniwersum stale się rozszerza. Powstają kolejne produkty licencyjne na bazie komiksu: książki, gry komputerowe oraz audiobooki. Odważne obyczajowo seriale z pogranicza science-fiction, thrillera i kina sensacyjnego cieszą się coraz większą popularnością wśród dorosłych widzów.

– Obserwujemy w chwili obecnej, że widzowie nie chcą już miałkich seriali. Poszukują bardzo konkretnych produkcji z dużą dawką adrenaliny, akcji, emocji, jak wspomniane „The Walking Dead”. Innym tytułem, który na pewno dostarczy dużej dawki adrenaliny, będzie „American Horror Story: Freak Show”, historia o gabinecie osobliwości i klaunie mordercy, który grasuje po z pozoru sennym miasteczku, czy „Wirus”, czyli najnowsza produkcja serialowa i propozycja Guillermo del Toro, twórcy m.in. „Labiryntu Fauna”. Widzimy więc, że ten gatunek seriali z pogranicza horroru, thrillera, serialu akcji i serialu sensacyjnego cieszy się gigantycznym powodzeniem także w Polsce – mówi Joanna Dolińska.

Nowe odcinki serialu „The Walking Dead” można oglądać na kanale Fox w każdy poniedziałek o 22.00.

djrght0

Podziel się opinią

Share
djrght0
djrght0