Trwa ładowanie...
d33zmat

American Horror Story

Najnowsze informacje
4.0
(107 głosów)
Oceń:

"American Horror Story", serial Ryana Murphy’ego (współtwórcy "Glee"), opowiada o losach rodziny Harmonów, która przenosi się z Bostonu do Los Angeles, by zamieszkać w starej rezydencji, która skrywa w swoich murach, mroczne tajemnice.

Harmonowie na pierwszy rzut oka są idealną, amerykańską rodziną, jednak to wrażenie jest mylne. Członkowie rodziny zmagają się z wieloma problemami: zdradą, poronieniem i skłonnościami do samookaleczeń nastoletniej córki Violet. Po zdradzie, na jakiej zostaje przyłapany przez żonę Vivien (byłą wiolonczelistkę, w tej roli Connie Britton), Ben (z zawodu psychiatra, w tej roli Dylan McDermott), chcąc zostawić złe wspomnienia z przeszłości za sobą i zacząć wszystko od nowa, przeprowadza się z rodziną do Los Angeles.

Jednak ich nowy dom (stara rezydencja o złowieszczej historii), początkowo wydaje się być idealnym miejscem na nowy start. Nawet tajemnicze zabójstwo, do którego doszło w tym miejscu wiele lat temu, nie zniechęca rodziny z "American Horror Story" do przeprowadzki. Pomimo mrocznych tajemnic, które skrywa dom, rodzina stara się rozpocząć nowe życie.

Ben przyjmuje nowych pacjentów w tym Tate’a - nastoletniego chłopca ze skłonnościami do przemocy i psychotycznymi fantazjami. Violet – nastoletnia córka Harmonów stara się odnaleźć w nowej szkole, a Vivien cały swój czas poświęca na odkrywanie tajemniczego malowidła ściennego, przykrytego pod grubą warstwą tapety.

Tymczasem Violet i Tate, pomimo dezaprobaty ojca, odkrywają, że mają ze sobą wiele wspólnego. Ben poznaje byłego lokatora ich obecnego domu, który przekazuje mu, ku przestrodze, swoją tragiczną historię. Vivien zatrudnia starszą gospodynię domową, która prowadziła dom poprzednim mieszkańcom, a cała rodzina poznaje sąsiadkę - Constance, cierpiącą na kleptomanię (Jessica Lange) oraz z jej córkę Adelajdę (chorą na zespół Downa), które wydają się być dobrze zaznajomione z tajemniczym domem i jego mroczną historią.

American Horror Story
Tytuł oryginalny

American Horror Story

Gatunek

dramat, horror, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Reżyser
Muzyka
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zmat
d33zmat
d33zmat