Trwa ładowanie...

"Teleranek" wraca do TVP!

"Teleranek" wraca do TVP!Źródło: Kadr z programu
d48di0w
d48di0w

"Teleranek" to cotygodniowy magazyn dla widzów w wieku 7-12 lat. Znajdą się w nim informacje o aktualnych wydarzeniach z różnych dziedzin: wiadomości muzyczne, sportowe, kulturalne, technologiczne i humorystyczne. Program będzie także inspiracją do poszukiwań ciekawych zajęć w wolnych chwilach (np. wolontariat), rozwijania pasji i zainteresowań. Młodzi widzowie znajdą także recenzje najnowszych filmów, książek czy spektakli teatralnych. Będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a swoimi spostrzeżeniami i komentarzami podzielą się przy pomocy mediów społecznościowych.

Przypomnijmy, że "Teleranek" to również program o imponującym stażu emisji. Od 1972 do 2009 roku budził dzieci w niedziele charakterystyczną czołówką z piejącym animowanym kogutem. Początkowo był godzinnym magazynem, składającym się z pomniejszych audycji, jak "Zrób to sam" Adama Słodowego czy "Niewidzialna ręka" Macieja Zimińskiego. 13 grudnia 1981 roku zaprzestano emisji "Teleranka", w związku z tym okres bez programu stał się dla dzieci z tamtych czasów symbolem stanu wojennego. Magazyn powrócił w marcu 1982 roku. Audycja z biegiem lat zmieniała godziny emisji, ale zawsze było to pomiędzy porankiem a przedpołudniem. Program składał się z ciekawostek, rozmów na tematy ważne dla dzieci i młodzieży oraz reportaży z ciekawych miejsc. TVP zrezygnowała z niego w 2009 roku z powodu kłopotów finansowych.

W 2016 roku program powraca po kilkuletniej przerwie. W pierwszym odcinku nie może zatem zabraknąć krótkiej historii "Teleranka" i charakterystycznego koguta z czołówki. Ponadto w studiu telerankowa sztafeta: Kajetan, Benjamin, Bernard - bracia, którzy kolejno byli prowadzącymi programu. Gościem w studiu będzie także Włodzimierz Szaranowicz, który swoją pracę w TVP zaczął od gawęd o sporcie i sportowcach właśnie w "Teleranku". Widzowie poznają 16-letnią Maję Kuszyńską, reprezentującą niezwykłą dyscyplinę sportową - taniec w tunelu aerodynamicznym. Maja zdobyła srebro w najważniejszych międzynarodowych zawodach Wind Games 2016, ma też na swoim koncie tytuł mistrzyni świata juniorów w tej dyscyplinie. Natomiast siostry Steczkowskie - Magda i Agata podzielą się swoimi wspomnieniami o "Teleranku". Na koniec Antek Smykiewicz zaśpiewa specjalnie dla widzów.

"Teleranek" zagości na ekranach TVP1 już w niedzielę 6 marca o godz. 9:30 (emisja również w TVP ABC).

(fot. TVP/PAP)
Źródło: (fot. TVP/PAP)
d48di0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48di0w