Trwa ładowanie...
serial
10-03-2010 15:27

"Stan gry": Mroczna strona polityki

Share
"Stan gry": Mroczna strona politykiŹródło: Ale Kino!
d329o4a

Morderstwo, które wstrząsnęło opinią publiczną. Polityczne interesy, o których nikt nie miał prawa wiedzieć. Skandal, który nie powinien wybuchnąć. Ale kino! zaprasza na serial „Stan gry” - filmowe śledztwo odsłaniające mroczną stronę brytyjskiej polityki. Emisje w niedziele od 14 marca o 20:10. Powtórki w środy po 22:00.

Siła serialu „Stan gry", który podbił zachodnią publiczność, tkwi przede wszystkim w porywającym scenariuszu, zwroty akcji następują w oszałamiającym tempie, intryga jest piętrowa. Prasa zagraniczna opisywała produkcję jako wciągający od pierwszej sceny („The Times”), powód, dla którego trzeba wieczorem zostać w domu („Sunday Telegraph").

Każdy szczegół jest ważny w śledztwie, które widz prowadzi razem z bohaterami. Wszystkie odcinki stanowią całość, trzymając w napięciu od pierwszego do ostatniego epizodu.

d329o4a

Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele sprzed lat - dziennikarz Cal McCaffrey oraz parlamentarzysta Stephen Collins. Ich drogi ponownie się krzyżują, kiedy w wypadku ginie asystentka Collinsa, Sonia Baker. Jej śmierć stanie się początkiem wydarzeń, które zatrzęsą brytyjską sceną polityczną i sprawią, że media będą prześcigać się w pogoni za najbardziej sensacyjnymi newsami. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko kariera, ale i życie. Dlatego w tym starciu wszystkie chwyty są dozwolone.

Na czele obsady serialu stoi brytyjski aktor John Simm, odtwarzający rolę głównego bohatera, reportera Cala McCaffreya. W „Stanie gry" występują też niezawodny weteran kina nagrodzony za rolę BAFTĄ Bill Nighy („To właśnie miłość”, „Radio na fali”, „Piraci z Karaibów”) oraz James McAvoy, znany z filmów „Ostatni król Szkocji”, „Pokuta", „Wanted - Ścigani". W aktorskim zespole znaleźli się również m.in. Kelly McDonald („To nie jest kraj dla starych ludzi”) i David Morrissey („Kochanice króla”).

Serial wyróżniono 14 nagrodami telewizyjnymi, w tym 3 BAFTA-mi. W 2009 roku scenariusz Paula Abbotta doczekał się realizacji kinowej w Hollywood. Akcja filmu została przeniesiona z Londynu do Waszyngtonu, w rolach głównych wystąpili Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

Na „Stan gry” składa się 6 odcinków. Ale kino! pokaże po dwa epizody w każdą niedzielę, od 14 marca. Emisje w wersji 16:9 oraz z możliwością wyboru wersji lektorskiej lub z napisami.

d329o4a

Zobacz także:

[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://teleshow.wp.pl/cichopek-zatrudnila-sobowtora-6026595951911553g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

JAK ZMIENIALI SIĘ BOHATEROWIE „KLANU”? ]( http://teleshow.wp.pl/bohaterowie-klanu-jak-zmienili-sie-przez-tyle-lat-6026596496319105g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

d329o4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d329o4a
d329o4a