Trwa ładowanie...
diztq0u

Stan gry

Najnowsze informacje
4.6
(51 głosów)
Oceń:

Siła serialu „Stan gry", który podbił zachodnią publiczność, tkwi przede wszystkim w porywającym scenariuszu, zwroty akcji następują w oszałamiającym tempie, intryga jest piętrowa. Prasa zagraniczna opisywała produkcję jako wciągający od pierwszej sceny („The Times”), powód, dla którego trzeba wieczorem zostać w domu („Sunday Telegraph").

Każdy szczegół jest ważny w śledztwie, które widz prowadzi razem z bohaterami. Wszystkie odcinki stanowią całość, trzymając w napięciu od pierwszego do ostatniego epizodu.

Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele sprzed lat - dziennikarz Cal McCaffrey oraz parlamentarzysta Stephen Collins. Ich drogi ponownie się krzyżują, kiedy w wypadku ginie asystentka Collinsa, Sonia Baker. Jej śmierć stanie się początkiem wydarzeń, które zatrzęsą brytyjską sceną polityczną i sprawią, że media będą prześcigać się w pogoni za najbardziej sensacyjnymi newsami. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko kariera, ale i życie. Dlatego w tym starciu wszystkie chwyty są dozwolone.

Na czele obsady serialu stoi brytyjski aktor John Simm, odtwarzający rolę głównego bohatera, reportera Cala McCaffreya. W „Stanie gry" występują też niezawodny weteran kina nagrodzony za rolę BAFTĄ Bill Nighy („To właśnie miłość”, „Radio na fali”, „Piraci z Karaibów”) oraz James McAvoy, znany z filmów „Ostatni król Szkocji”, „Pokuta", „Wanted - Ścigani". W aktorskim zespole znaleźli się również m.in. Kelly McDonald („To nie jest kraj dla starych ludzi”) i David Morrissey („Kochanice króla”).

Serial wyróżniono 14 nagrodami telewizyjnymi, w tym 3 BAFTA-mi. W 2009 roku scenariusz Paula Abbotta doczekał się realizacji kinowej w Hollywood. Akcja filmu została przeniesiona z Londynu do Waszyngtonu, w rolach głównych wystąpili Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

Na „Stan gry” składa się 6 odcinków.

Stan gry
Tytuł oryginalny

State of Play

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Obsada

Marc Warren (Dominic Foy)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diztq0u
diztq0u
diztq0u