Trwa ładowanie...

Ryszard Szadaj nie żyje. Aktor serialowy miał 88 lat

Zmarł Ryszard Szadaj, aktor znany z wielu seriali telewizyjnych. Miał 88 lat. Niedawno w "Gazecie Wyborczej" pojawił się jego nekrolog.

Share
Ryszard Szadaj nie żyje. Aktor serialowy miał 88 lat
Źródło: film polski
d4aaocu

Ryszard Szadaj pochodził z Podhajec niedaleko Tarnopola na Ukrainie. Karierę aktorską zaczął w 1956 r., kiedy to wystąpił Teatrze Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie w "Balladynie". Potem pracował w teatrach w Olsztynie, Elblągu, Białymstoku, Koszalinie, Słupsku i Warszawie. Czasami bywał asystentem reżysera lub reżyserował własne spektakle.

ZOBACZ TEŻ: Jednak będzie transmisja z gali wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk. Tadeusz Cymański broni TVP

Dziś widzowie będą go bardziej pamiętać z popularnych seriali telewizyjnych. Szadaj grał w takich produkcjach jak "Klan", "Plebania", "M jak miłość", "Barwy szczęścia", "Na wspólnej" i "Szpilki na Giewoncie".

d4aaocu

Ryszard Szadaj zmarł 3 grudnia. 4 dni później w "Gazecie Wyborczej" pojawił się jego nekrolog. "Dnia 3 grudnia 2019 roku przeżywszy 88 lat odszedł nasz kochany Dziadek i Tata. Aktor scen polskich, podolanin z Podhajec" - czytamy.

Pogrzeb odbył się w poniedziałek 9 grudnia. Aktor został pochowany na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Rodzina prosiła, by zamiast składania kwiatów uczestnicy pogrzebu wsparli Warszawskie Hospicjum Społeczne.

d4aaocu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aaocu
d4aaocu