Publicystyka"Pytanie na śniadanie": Anna Popek pożegnała się z programem

"Pytanie na śniadanie": Anna Popek pożegnała się z programem

"Pytanie na śniadanie": Anna Popek pożegnała się z programem
Źródło zdjęć: © AKPA

31.03.2016 13:31, aktual.: 31.03.2016 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z końcem marca br. Anna Popek zakończyła wieloletnią współpracę z TVP2 i pożegnała się z posadą w "Pytaniu na śniadanie". Nie oznacza to jednak końca jej kariery. Wprost przeciwnie. Już od 4 kwietnia br. prezenterka będzie gospodynią codziennego formatu "Świat się kręci" i dołączy tym samym do grona dotychczasowych prowadzących: Agaty Młynarskiej i Artura Orzecha. Nie wiadomo natomiast, kto zastąpi Annę Popek u boku Michała Olszańskiego. "Fakt" informuje, że Dwójka ma zorganizować casting na to stanowisko.

W związku z przejściem do TVP1, dziennikarka musiała pożegnać się z prowadzeniem pasma śniadaniowego w Dwójce. Ostatni raz była jego gospodynią 31 marca br. W ostatnim odcinku wyemitowano krótki filmik, w którym koledzy z redakcji opowiadali o współpracy z prezenterką. Monika Zamachowska między innymi wróżyła jej sukces w programie Jedynki, a Michał Olszański natomiast porównał ich dziewięcioletnią współpracę do dobrego debla na korcie i podziękował w imieniu całej redakcji. Popek w odpowiedzi odparła mu żartobliwie, że to dzięki niemu polubiła poranki i wczesne wstawanie. Gdy dziennikarz wręczył jej kwiaty i pocałował w policzek, nie kryła łez wzruszenia.

Warto wspomnieć, że wciąż trwają prace nad dwoma programami Anny Popek, które jeszcze w tym roku mają pojawić się na antenie Telewizji Polskiej. Pierwszy z nich ma być kulinarnym teleturniejem, który nawiązuje do rodzinnych wartości (nagrano już pilotażowy odcinek). Drugi zaś będzie oparty na zagranicznym formacie i przedstawi egzotyczne wakacje jako spełnienie marzeń.

Przypomnijmy, że Anna Popek w przeszłości była gospodynią programu "Kawa czy herbata?" emitowanego na antenie Jedynki. Później przeszła do TVP2, gdzie prowadziła "Pytanie na śniadanie" oraz 2. edycje show "Załóż się". Wcześniej pracowała również w TVP Wrocław, TVP Katowice i w redakcji "Panoramy".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także