Publicystyka"Pytanie na śniadanie": Aleksandra Rosiak zastąpi Annę Popek

"Pytanie na śniadanie": Aleksandra Rosiak zastąpi Annę Popek

"Pytanie na śniadanie": Aleksandra Rosiak zastąpi Annę Popek
Źródło zdjęć: © AKPA

29.04.2016 07:39, aktual.: 29.04.2016 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z końcem marca br. Anna Popek zakończyła wieloletnią współpracę z TVP2 i pożegnała się z posadą w "Pytaniu na śniadanie". Od kwietnia jest już gospodynią codziennego formatu "Świat się kręci" i dołączyła tym samym do grona dotychczasowych prowadzących: Agaty Młynarskiej i Artura Orzecha.

Widzowie długo zastanawiali się, kto zastąpi Popek w śniadaniowym formacie Dwójki. Po kilku tygodniach poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Nową gospodynią "Pytania na śniadanie" została Aleksandra Rosiak.

- Cieszymy się bardzo, że pani Aleksandra Rosiak dołącza do zespołu Dwójki. To świetna dziennikarka, posiadająca doświadczenie w prowadzeniu zarówno programów informacyjnych jak i widowisk rozrywkowych np. Festiwalu Piosenki w Opolu. Mam nadzieję, że szybko stanie się twarzą Dwójki. I jako gospodyni "Pytania na śniadanie", i jako prowadząca ważne wydarzenia artystyczne emitowane na antenie TVP2 - powiedział Maciej Chmiel w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Obraz
© (fot. AKPA)

Szef Dwójki wierzy, że Rosiak godnie zastąpi Popek, a jej kariera w stacji będzie się systematycznie rozwijać.

- W czerwcu poprowadzi wręczenie nagród imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego i będzie prowadziła inne gale w Dwójce. Wypełni lukę po Annie Popek, która przeszła do Jedynki i Grażynie Torbickiej - dodał na press.pl.

Przypomnijmy, że 33-letnia Aleksandra Rosiak rozpoczęła przygodę z mediami, będąc jeszcze studentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Wzięła udział w konkursie na prezenterkę regionalnego oddziału TVP, w którym zdeklasowała konkurencję. Debiutowała jako prowadząca magazyn kulturalny, ale szybko przebiła się na ogólnopolską antenę TVP. W latach 2008-2009 była gospodynią śniadaniowego programu "Kawa czy herbata?", prowadziła też konferencje i festiwale. Od marca 2014 roku Rosiak pracowała w redakcji TVP Info, gdzie prowadziła weekendowe wydania "Info Poranka". Przez ostatni rok prowadziła boczne wydania "Wiadomości" w TVP1.

Jej debiut w "Pytaniu na śniadanie" zaplanowany jest na 30 kwietnia br. (wystąpi w parze z Tomaszem Kammelem). Od 10 maja poprowadzi wybrane wydania programu w parze z Łukaszem Nowickim.

Warto również wspomnieć, że Rosiak przez wielu uważana jest za najpiękniejszą prezenterkę Telewizji Polskiej, a swego czasu okrzyknięto ją nawet tytułem "Miss TVP Info". Śliczna blondynka o zjawiskowym uśmiechu zostanie nową gwiazdą TVP?

Obraz
© (fot. AKPA)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także