Trwa ładowanie...

''Prokurator'': Jacek Koman i Magdalena Cielecka w nowym serialu TVP2

''Prokurator'': Jacek Koman i Magdalena Cielecka w nowym serialu TVP2Źródło: TVP / Grzegorz Gołębiowski
d1m196n
d1m196n

Jacek Koman, Wojciech Zieliński, *Magdalena Cielecka i Dorota Kolak zagrają w nowym serialu kryminalnym "Prokurator". Cykl TVP2 powstaje na podstawie scenariusza braci Zygmunta i Wojciecha Miłoszewskich.*

Produkcja składać będzie się z dziesięciu 45-minutowych odcinków, z których każdy przedstawia zamkniętą kryminalną historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha (Jacek Koman)
i jego partnera - Kielaka (Wojciech Zieliński)
.

Tytułowy bohater, Kazimierz Proch, jest rzeczowym i opanowanym 50-latkiem. Życie poza pracą praktycznie dla niego nie istnieje. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, stary walkman i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie, komplikując życie nie tylko jemu.

d1m196n

Komisarz Witold Kielak jest przeciwieństwem Procha. Żywiołowy ekstrawertyk, który szybciej mówi niż myśli. 40-latek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci - chłopca i dziewczynki, którymi często opiekuje się Proch. Wnosi życie w skostniały, poukładany świat Procha. Zderzenie tych, jakże różnych, osobowości i postaw życiowych obu, jest jednocześnie źródłem komicznych sytuacji w serialu.

Z prokuratorem i komisarzem na stałe współpracuje patolog Ewa Sidlecka (Magdalena Cielecka). Kobieta rzeczowa, zjawiskowa, uzależniona od papierosów i swojej pracy. Nie spocznie, póki nie odkryje prawdziwej przyczyny śmierci ofiary - nawet, a może tym bardziej, gdy wszystkie poszlaki wskazują zupełnie inny kierunek.

Przełożoną Procha jest szefowa Prokuratury Rejonowej, Janina Chorko (Dorota Kolak) - kobieta inteligentna i wymagająca, która lubi, kiedy w jej prokuraturze wszystko działa jak w zegarku. Być może dlatego tak dobrze rozumie się z Prochem.

d1m196n

Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa. Premiera nowej produkcji w reżyserii Jacka Filipiaka i Macieja Pieprzycy zaplanowana jest na jesień w TVP2. To kolejny serial z udziałem Magdaleny Cieleckiej, który będzie miał premierę po wakacjach. Tym samym aktorka znów potwierdziła, że jest nie tylko jedną z najpiękniejszych i najlepiej ubranych, ale także najbardziej utalentowanych kobiet w polskim show-biznesie.

d1m196n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m196n