Trwa ładowanie...
ycipk-3gm62j
jacek koman

''Prokurator'': Jacek Koman i Magdalena Cielecka w nowym serialu TVP2

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Prokurator'': Jacek Koman i Magdalena Cielecka w nowym serialu TVP2
(TVP / Grzegorz Gołębiowski)
ycipk-3gm62j

Jacek Koman, Wojciech Zieliński, *Magdalena Cielecka i Dorota Kolak zagrają w nowym serialu kryminalnym "Prokurator". Cykl TVP2 powstaje na podstawie scenariusza braci Zygmunta i Wojciecha Miłoszewskich.*

Produkcja składać będzie się z dziesięciu 45-minutowych odcinków, z których każdy przedstawia zamkniętą kryminalną historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha (Jacek Koman) i jego partnera - Kielaka (Wojciech Zieliński).

Podziel się
ycipk-3gm62j

Tytułowy bohater, Kazimierz Proch, jest rzeczowym i opanowanym 50-latkiem. Życie poza pracą praktycznie dla niego nie istnieje. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, stary walkman i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie, komplikując życie nie tylko jemu.

Komisarz Witold Kielak jest przeciwieństwem Procha. Żywiołowy ekstrawertyk, który szybciej mówi niż myśli. 40-latek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci - chłopca i dziewczynki, którymi często opiekuje się Proch. Wnosi życie w skostniały, poukładany świat Procha. Zderzenie tych, jakże różnych, osobowości i postaw życiowych obu, jest jednocześnie źródłem komicznych sytuacji w serialu.

Z prokuratorem i komisarzem na stałe współpracuje patolog Ewa Sidlecka (Magdalena Cielecka). Kobieta rzeczowa, zjawiskowa, uzależniona od papierosów i swojej pracy. Nie spocznie, póki nie odkryje prawdziwej przyczyny śmierci ofiary - nawet, a może tym bardziej, gdy wszystkie poszlaki wskazują zupełnie inny kierunek.

Podziel się
ycipk-3gm62j

Przełożoną Procha jest szefowa Prokuratury Rejonowej, Janina Chorko (Dorota Kolak) - kobieta inteligentna i wymagająca, która lubi, kiedy w jej prokuraturze wszystko działa jak w zegarku. Być może dlatego tak dobrze rozumie się z Prochem.

Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa. Premiera nowej produkcji w reżyserii Jacka Filipiaka i Macieja Pieprzycy zaplanowana jest na jesień w TVP2. To kolejny serial z udziałem Magdaleny Cieleckiej, który będzie miał premierę po wakacjach. Tym samym aktorka znów potwierdziła, że jest nie tylko jedną z najpiękniejszych i najlepiej ubranych, ale także najbardziej utalentowanych kobiet w polskim show-biznesie.

ycipk-3gm62j

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3gm62j

ycipk-3gm62j
ycipk-3gm62j