Trwa ładowanie...

Prof. Czapiński komentuje ekspercki występ Cichopek w programie Lisa

Share
Prof. Czapiński komentuje ekspercki występ Cichopek w programie LisaŹródło: AKPA
d23zqmr

Nie milkną komentarze po udziale Kasi Cichopek w programie ”Tomasz Lis na żywo”. Aktorka serialu "M jak Miłość" pojawiła się w telewizyjnym studiu w charakterze eksperta i tym samym ściągnęła na siebie lawinę krytyki. W sprawie kompetencji Cichopek głos zabrał również prof. Janusz Czapiński, który wypunktował merytoryczne wpadki gwiazdy.

Rozmowa z prof. Czapińskim, niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie psychologii społecznej, na temat występu Kasi Cichopek w publicystycznym programie Tomasza Lisa pojawiła się w dzienniku "Fakt".

Czapiński nie pozostawia wątpliwości co do poziomu psychologicznej wiedzy aktorki. Dla tych, którzy dali się zwieść efektownie brzmiącej nazwie efektu zająca czy teorii Freuda, mamy przykrą wiadomość, profesor o takim efekcie nigdy nie słyszał!

d23zqmr

Profesor domniema, że Kasia Cichopek opisując zróżnicowane reakcje ludzi w obliczu strachu, najprawdopodobniej miała na myśli zachowanie zająca, jednak już nazwanie tego porównania efektem zająca może być mylące. Dlaczego?

Tę psychologiczną zagadkę rozwiązuje prof. Czapiński, mówiąc o odkryciu Roberta Zajaca określanym efektem ekspozycji:
- Najprościej mówiąc polega on na tym, że im częściej się z czymś spotykamy to tym większą darzymy to sympatią. Termin ma się nijak do zachowania matki zmarłej dziewczynki z Sosnowca - wyjawia profesor.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d23zqmr

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d23zqmr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23zqmr
d23zqmr