Trwa ładowanie...

Prezes Braun: Jan Pospieszalski dostał "żółtą kartkę", ale zostaje w TVP

Prezes Braun: Jan Pospieszalski dostał "żółtą kartkę", ale zostaje w TVPŹródło: AKPA
d1h135y
d1h135y

- Jeśli granice w programie Jana Pospieszalskiego nie będą przekraczane, to jego audycja pozostanie na antenie - zapewnił portal Wirtualnemedia.pl prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun.

Szef Telewizji Polskiej odniósł się do odcinka programu “Jan Pospieszalski. Bliżej” nadanego w TVP Info w czwartek 7 grudnia br. Pokazano w nim fragment filmu Grzegorza Brauna pt. "Towarzysz gene­rał" dotyczący depe­szy amba­sadora NRD do kie­row­nic­twa służb spe­cjal­nych tego kraju. Relacjo­nował on roz­mowę, którą jesie­nią 1981 r., miał odbyć z ówcze­snym mini­strem rządu PRL Sta­ni­sła­wem Cio­skiem. Cio­sek miał powiedzieć, że Gere­mek mówił mu, iż "po siło­wej kon­frontacji z wła­dzą Soli­dar­ność mogłaby powstać na nowo, jako rze­czy­wi­sty zwią­zek zawo­dowy, bez Matki Boskiej w kla­pie, bez pro­gramu gdań­skiego, bez poli­tycz­nego obli­cza i ambi­cji się­ga­nia po władzę".

W sprawie tego programu listy z wyrazami oburzenia do prezesów TVP i KRRiT wystosowały Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka oraz Platforma Obywatelska. Prezes Juliusz Braun w wydanym we wtorek oświadczeniu wyraził głębokie ubolewanie i przeprosił za ten program. Podkreślił on również, że audycja w której zniesławiono pamięć prof. Geremka, "naruszyła nie tylko zasady rzetelności dziennikarskiej, lecz także reguły zwykłej ludzkiej przyzwoitości".

- Do wczorajszej audycji (wydanie z czwartku 15 grudnia br. - przyp.) nie było już zarzutów, mam nadzieję, że emisję programu będzie można kontynuować - mówił w piątek Juliusz Braun. Nawiązując do terminologii piłkarskiej powiedział, że Jan Pospieszalski otrzymał “żółtą kartę”.

d1h135y

Program “Jan Pospieszalski. Bliżej” nadawany jest od 10 listopada w czwartki o 22.30. Ma formułę talk show, w czasie którego prezentowane są także reportaże o charakterze śledczym. TVP podpisała umowę na realizację 31 odcinków. Oznacza to, że cykl ma być na antenie do czerwca 2012 roku.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d1h135y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h135y