Przez miesiąc był w śpiączce. Piotr Semka opowiedział o walce z COVID-19

Piotr Semka udzielił wywiadu w "Do Rzeczy"
Piotr Semka udzielił wywiadu w "Do Rzeczy"
Źródło zdjęć: © Zbyszek Kaczmarek, REPORTER, East News

06.09.2021 08:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Semka po miesiącach walki z chorobą wrócił na łamy tygodnika "Do Rzeczy". W najnowszym numerze dziennikarz trafił na okładkę, która zapowiada szczerą rozmowę o jego zdrowiu i bieżących sprawach politycznych. Stan Semki, który trafił do szpitala pod respirator, był bardzo poważny.

Powrót Piotra Semki na łamy tygodnika "Do Rzeczy" to temat numer jeden najnowszego numeru. Jak można przeczytać na okładce przy zdjęciu dziennikarza, w szczerej rozmowie Semka "opowiada o walce z chorobą, nieudanym powrocie Tuska, zjednoczonej prawicy i kłopotach z 'Polskim ładem'".

Piotr Semka opowiada o COVID-19

W numerze znalazł się też nowy felieton Semki, który przez pół roku nie mógł niczego publikować przez zły stan zdrowia. W czasie jego nieobecności redakcja "Do Rzeczy" zamieszczała w stałej rubryce m.in. fragmenty jego książek.

Przypomnijmy, że Piotr Semka trafił do warszawskiego szpitala w marcu. Jego stan był bardzo poważny, o czym informował m.in. przyjaźniący się z nim Jacek Kurski.

- Piotr (...) przeszedł pod respirator, ale już nie pobiera zbyt dużo tlenu i oddycha samodzielnie. Piotr mruga oczami, otwiera oczy, reaguje palcami i oczami na komunikaty, więc jest wstępna faza nawiązania z nim kontaktu. Światło w tunelu jest coraz większe, z czego bardzo się cieszymy – mówił w czerwcu Jacek Kurski w "Super Expressie".

– Dobrze się mną zajmują. Uratowali mi tu życie. COVID przetrwałem. Teraz walczę z dolegliwościami, które są poboczne – mówił w sierpniu Semka.

Dziennikarz w rozmowie z "Super Expressem" wyznał, że przez miesiąc był w śpiączce, która była "walką o życie" i bardzo osłabiła jego organizm.

- Doprowadziła do takiego osłabienia masy mięśniowej, że muszę bardzo cierpliwie ją regenerować. Muszę ćwiczyć i odbudowywać ją – mówił w dzienniku.

Pochodzący z Gdańska Piotr Semka w latach 90. był związany z "Tygodnikiem Solidarność". Prowadził programy publicystyczne w TVP i TV Puls. Pisał m.in. do "Rzeczpospolitej", "Gazety Polskiej ", współpracował z tygodnikiem "W Sieci". Jest autorem kilku książek, m.in. "Lech Kaczyński Opowieść Arcypolska", "Za, a nawet przeciw. Zagadka Lecha Wałęsy (Pierwsza krytyczna biografia Lecha Wałęsy 1980-2013)".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także