PublicystykaPiotr Kraśko zastąpi Węglarczyka w "Dzień Dobry TVN"?

Piotr Kraśko zastąpi Węglarczyka w "Dzień Dobry TVN"?

Piotr Kraśko zastąpi Węglarczyka w "Dzień Dobry TVN"?
Źródło zdjęć: © AKPA

15.04.2016 07:16, aktual.: 15.04.2016 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl, miejsce po Bartoszu Węglarczyku u boku Kingi Rusin podczas porannego programu "Dzień Dobry TVN" ma zająć Piotr Kraśko. Oprócz prowadzenia dziennikarz objął również stanowisko gospodarza nowego magazynu w TVN24 Biznes i Świat.

Przypomnijmy, że Piotr Kraśko do niedawna związany był z TVP. Prowadził "Wiadomości" nieprzerwanie od wiosny 2008 roku. Został ich gospodarzem, gdy prezesem TVP był jeszcze Andrzej Urbański, były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prowadził je też w latach 2009-2010 roku, gdy serwisem kierował Jacek Karnowski. Szefem redakcji został natomiast w styczniu 2012 roku. W Telewizji Polskiej pracował natomiast od 1991 roku. Był m.in. korespondentem w Waszyngtonie, Brukseli czy Rzymie, a także prowadzącym program "Oblicza Mediów".

Ostatnie "Wiadomości" prezenter poprowadził w piątek, 8 stycznia br.. Tego samego wieczora usłyszał od prezesa telewizji, Jacka Kurskiego, że "wiadomości mogą być dobre albo złe, ale muszą być uczciwe". Po weekendzie został wykreślony z kolejnych dyżurów w redakcji "Wiadomości". 11 stycznia br., Kraśko spotkał się już z nowym kierownictwem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, żeby uzgodnić warunki rozstania ze spółką. Później pożegnał się ze współpracownikami i widzami słowami:

- 25 lat w TVP, 12 w "Wiadomościach", 11 wieczorów wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych i zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi - szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuje za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia :) - napisał na Twitterze (zachowano oryginalną pisownię).

Jak wypadnie w roli prowadzącego "Dzień Dobry TVN"? Jeśli te doniesienia okażą się prawdą, wkrótce poznamy odpowiedź na to pytanie.

Obraz
© (fot. AKPA)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także