Trwa ładowanie...

"Pierwsza miłość" i ustawa dezubekizacyjna. Naprawdę myśleli, że widzowie się nie zorientują?

Polskie seriale przechodzą rewolucje. Bohaterowie nie opowiadają już o wspaniałych właściwościach kremu albo wyśmienitym smaku herbaty, lokując przy okazji dane produkty. Teraz w modzie jest przemycanie polityki. Co warto podkreślić - coraz mniej dyskretnie.

Share
"Pierwsza miłość" i ustawa dezubekizacyjna. Naprawdę myśleli, że widzowie się nie zorientują?Źródło: kadr z serialu
d39dfrz

Polskie seriale coraz częściej wkraczają w nasze życie. Nie są to już oderwane od rzeczywistości historie. Czasem można jednak odnieść wrażenie, że niektóre wątki powinny zostać pominięte. Świetny przykład widzowie dostali w serialu "Pierwsza miłość". Oto, jak wyglądała jedna ze scen:

- Co się dzieje? - spytała zmartwiona bohaterka.

- Kumpel z wojska. Podobno decyzją administracyjną obcięli mu emeryturę prawie o 60 proc - powiedział serialowy podpułkownik Grzegorz Król.

d39dfrz

- Serio? Od kiedy? - zdziwiła się.

- Od zaraz. To wchodzi w ciągu trzech miesięcy. Jak to wejdzie, to jest skandal. Ale spokojnie, ty się nie denerwuj, bo może to jest tylko plotka - stwierdził.

W dalszych odcinkach dowiemy się, że podpułkownik przejdzie załamanie i bez grosza przy duszy uda się z wizytą do urzędu pracy. Internauci grzmią na Twitterze, że do polskich seriali wkracza polityka - i to ona zaczyna grać pierwsze skrzypce. Trudno bowiem nie zauważyć, że twórcy "Pierwszej miłości" mało dyskretnie napomknęli o ustawie dezubekizacyjnej.

Przypomnijmy, że ustawa dezubekizacyjna została przygotowana i wprowadzona z inicjatywy Mariusza Błaszczaka. Zakłada obniżenie emerytur i rent za okres "służby na rzecz totalitarnego państwa" od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. Zgodnie z przepisami maksymalna emerytura dla tych osób nie będzie mogła być wyższa niż średnie świadczenie w ZUS. W przypadku emerytur jest to około 2 tys. zł, a renty 1,5 tys. zł.

Zobacz też: Powstaniec objęty ustawą dezubekizacyjną

d39dfrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39dfrz
d39dfrz