Trwa ładowanie...
09-08-2016 08:38

"Pegaz" znika z TVP1

Share
"Pegaz" znika z TVP1Źródło: mat. prasowe
d3iyk49

"Pegaz" to program poświęcony kulturze i sztuce. Każdy odcinek zawierał przegląd najważniejszych premier teatralnych, muzycznych i wydawniczych oraz zestaw najciekawszych informacji kulturalnych. Na widzów czekały również dyskusje zaproszonych do studia TVP gości i ekspertów. Nie zabrakło także gwiazd, które zaangażowane były m.in do czytania fragmentów książek lub sztuk teatralnych. Produkcja powróciła na antenę po kilku latach przerwy (wcześniej była emitowana od 1959 do 2004 roku, a w 2009 roku zaistniała na ekranach tylko na kilka miesięcy).

Nowe odcinki "Pegaza" były emitowane na antenie TVP1 od 2 marca do 8 czerwca br. w środy o godz. 22.40. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla serwisu wirtualnemedia.pl, oglądało je średnio 212 tys. widzów. Niestety, w czasie emisji magazynu TVP przegrała ze wszystkimi swoimi konkurentami. Pierwsze miejsce wśród tzw. "wielkiej czwórki" zajęła TVP2, nadająca w tym czasie filmy fabularne. Drugi był TVN (emitujący filmy), a trzeci - Polsat (który pokazywał telenowelę dokumentalną "Pamiętniki z wakacji").

Mimo że wyniki oglądalności pozostawiały wiele do życzenia, prezes TVP, Jacek Kurski, przyznał w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, że jest zadowolony z poziomu merytorycznego programu. Dodał jednak, że nie wyklucza wprowadzenia pewnych zmian.

d3iyk49

- Niskie wyniki były kwestią pewnego wyboru, manifestacji kultury wysokiej, która nigdy nie będzie masowo oglądana. Niemniej jednak oglądalność "Pegaza" powinna być lepsza. Sądzę, że jeżeli program zyska rytm, to wyniki się poprawią. (...) Chciałbym, żeby "Pegaz" był ekspozyturą kultury, creme de la creme z TVP Kultura w TVP1. Dwuwładza była niewłaściwa - tłumaczył w kwietniu br.

Niestety, widzowie Jedynki nie podzielali entuzjazmu Kurskiego. Systematycznie spadająca oglądalność zmusiła kierownictwo stacji do konkretnych działań. Efekt? Decyzją Telewizji Polskiej, "Pegaz" znika z TVP1. Premierowe odcinki program będzie można oglądać tylko na antenie TVP Kultura (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny)
.

Zobacz także: Paulina Smaszcz-Kurzajewska o TVP: "Każdy rząd wstawiał swoich szefów w mediach"

d3iyk49
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iyk49
d3iyk49