Trwa ładowanie...
21-06-2012 16:08

"Pan Am": Podniebny glamour lat 60.

Share
"Pan Am": Podniebny glamour lat 60.
dncl6h2

14 lipca CANAL+ rozpoczyna premierową emisję serialu *"Pan Am" z Christiną Ricci w roli stewardesy najbardziej luksusowych linii lotniczych XX wieku.*

W sobotę 14 lipca CANAL+ pokaże pierwszy z 14 odcinków "Pan Am", zrealizowanego z rozmachem, urzekającego wizualnie serialu obyczajowego, który przenosi widzów w lata 60-te., pokazując ówczesny świat oczami pilotów i stewardes najdroższych i najbardziej luksusowych linii lotniczych XX wieku. Obok interesującego scenariusza, w którym nie brak wątków miłosnych, szpiegowskich i wydarzeń znanych z historii, jak przemówienie prezydenta Kennedy’ego w Berlinie, jego zabójstwo czy pierwsza wizyta Beatlesów w Nowym Jorku, atutem produkcji jest dbałość o realia epoki.

Premierowy odcinek „Pan Am”, wyemitowany we wrześniu 2011 roku, zgromadził przed telewizorami ponad 11 milionów Amerykanów. Popularności wśród telewidzów towarzyszyły schlebiające recenzje krytyków, którzy dostrzegli w serialu połączenie kultowego „Mad Mena” z „Chirurgami”.

dncl6h2

Gwiazdą serialu „Pan Am” jest Christina Ricci, która wciela się w szaloną, a przy tym ambitną Maggie, dziewczynę z ogromnym apetytem na życie, która marzy, by zwiedzić świat. Na planie towarzyszą jej: Karine Vanasse („Politechnika”, „Zamiana”) jako wrażliwa, doświadczona przez wojnę Francuzka, nieoceniona przyjaciółka i niepoprawna flirciara z wyraźną słabością do żonatych mężczyzn, Margot Robbie („Sąsiedzi”) jako niedoszła panna młoda, która uciekła sprzed ołtarza przed perspektywą nudnego życia oraz Kelli Garner („Aviator”, „Rodzinka”, „Anioł stróż”) w roli jej starszej siostry, która decyduje się, by pod przykrywką stewardesy pracować dla CIA. W przystojnych pilotów wcielili się Mike Vogel („Teksańska masakra piłą mechaniczną”, „Projekt: Monster”, „Służące”) i Michael Mosley („Przypadkowy mąż”, „Narzeczony mimo woli”).

Ekipę „Pan Am” tworzy wielokrotnie nagradzany zespół producentów, scenarzystów i reżyserów. Producenci wykonawczy serialu to Jack Orman („Ostry Dyżur”, „Men of a Certain Age”), Thomas Schlamme („Prezydencki Poker”, „Parenthood”, „Mr Sunshine”) i Nancy Hult Ganis („Akeelah i jej nauczyciel"). Współproducentami wykonawczymi są Sid Ganis, Lydia Woodward, Todd Ellis Kessler i Andrew Bernstein. Jack Orman napisał również scenariusz pilota, który wyreżyserował Thomas Schlamme. Producentami „Pan Am” są: Jack Orman Productions, Out Of The Blue Entertainment i Shoe Money Productions we współpracy z Sony Pictures Television.

dncl6h2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dncl6h2
dncl6h2