WP
WP

Mad Men - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

„Mad Men” to amerykański serial telewizyjny, stworzony przez Matthew Weinera. Zadebiutował w telewizji kablowej AMC 19 lipca 2007. Dotychczas powstały cztery pełne serie, każda składa się po trzynaście odcinków. W Polsce serial emitowany jest przez stację Fox Life od 18 września 2008 roku.

* "Mad Men"* to kontrowersyjny dramat o tym, jak umiejętnie sprzedaje się kłamstwo. Akcja serialu toczy się w Nowym Jorku w latach 60-tych ubiegłego wieku. Serial opowiada o życiu bezlitośnie konkurujących ze sobą pracowników agencji reklamowej przy Madison Avenue. Jego bohaterowie żyją w świecie zdominowanym przez manipulację i walkę o władzę, w którym bezwzględne dążenie do wypromowania produktów staje się formą sztuki.

Zaabsorbowani, nie zauważają nawet, kiedy ich własne życia także stają się towarem na sprzedaż. Serial przedstawia również zmiany obyczajów amerykańskiego społeczeństwa, a w szczególności rosnącą rolę kobiet w świecie dotychczas zarezerwowanym tylko dla mężczyzn.

Tytuł serialu jest grą słów: "Mad Men" dosłownie znaczy po angielsku: "Szaleńcy", co może odnosić się do ryzykownych decyzji podejmowanych w agencji reklamowej, lub slangowym określeniem tzw. "Ad men" (od ang. Advertising men), czyli po prostu "ludzi reklamy"; sformułowanie jest jednak także skrótem od nazwy nowojorskiej alei Madison Avenue, zagłębia reklamowego tego miasta – wówczas tytuł oznaczałby "Facetów z Madison Avenue".

Główne role w serialu grają: Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, January Jones, Christina Hendricks, Bryan Batt, Michael Gladis, Aaron Staton, Rich Sommer i John Slattery.

WP

"Mad Men", uznawany już powszechnie za kultowy serial, zdobył cztery Złote Globy, osiem Emmy oraz kilkadziesiąt innych nagród filmowych, był również do nich nominowany ponad pięćdziesiąt razy.

Tytuł oryginalny

Mad Men

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

45 min.

WP
WP
WP