Trwa ładowanie...

Opole traci reżysera koncertów. Konrad Smuga dołączył do bojkotu

Trwa bojkot 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Z udziału zrezygnowało kilkunastu artystów, a także prowadzący koncert premier Artur Orzech. Do listy nieobecnych na imprezie na własne życzenie dołączył reżyser Konrad Smuga.

Opole traci reżysera koncertów. Konrad Smuga dołączył do bojkotuŹródło: East News
d2fk0f9
d2fk0f9

Smuga, który miał wyreżyserować trzy festiwalowe koncerty, opublikował na Facebooku obszerny i emocjonany komentarz. Jego słowa w pełni oddają frustrację i rozczarowanie innych artystów, którzy oficjalnie zrezygnowali z udziału w kultowej imprezie.

"Dotychczas festiwal starał się być właściwie wolny od tej dziedziny życia. Istniał od ponad 50 lat i właściwie nikt nie śmiał go bojkotować mimo najróżniejszych systemów politycznych, władz i rządów. Mogę śmiało powiedzieć, że był ponad otaczającą go rzeczywistość. Był...”

Reżyser zadeklarował, że w poniedziałek poinformuje dyrekcję festiwalu o swojej decyzji. ”Nie chcę brać udziału w imprezie, która na wiele lat podzieli polskie środowisko artystyczne na tych lepszych i na tych gorszych zostawiając na nim wielką bliznę" - kwituje artysta.

d2fk0f9

Festiwal rusza 9. czerwca. Do tej pory Prezes TVP będzie musiał wypełnić lukę po wykonawcach, którzy wzięli udział w bojkocie oraz poszukać nowego prowadzącego koncertu premier, Artura Orzecha.

d2fk0f9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fk0f9