Trwa ładowanie...
tvp

Opole 2016: W programie festiwalu jest sporo nowości, ale nie ma kabaretonu

Share
Opole 2016: W programie festiwalu jest sporo nowości, ale nie ma kabaretonu
Źródło: AKPA
dp32whh

- Festiwal otworzy koncert z okazji 120-lecia kina. Aktorzy zaśpiewają w nim piosenki z historii polskiego filmu– zdradził portalowi wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, dyrektor TVP1.

Tuż po mocnym otwarciu pierwszego dnia odbędą się "Debiuty", podczas których tradycyjnie zaprezentują się młodzi wykonawcy. Na drugi dzień zaplanowane jest widowisko "Złote Opole".

- Widzowie wybiorą w nim 20 największych przebojów z okresu 53 lat istnienia festiwalu - dodaje Pawlicki.

dp32whh

Następnie wybrzmi koncert "Premier". Zmianie ulegną jednak "SuperJedynki", w których widzowie głosowali na piosenki i wykonawców.

- Pracujemy nad spójnym systemem przyznawania nagród. Chodzi o rozdzielenie tych przyznawanych przez jawną komisję i nagród publiczności – mówi szef TVP1. Jak informuje portal wirualnemedia.pl, szczegóły w tej sprawie nie są jeszcze znane.

Zamiast kabaretonu w tym roku natomiast przewidziany jest występ Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego (w ubiegłym roku show satyryków zastąpiło widowisko "Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!", gdzie pojawiły się dwa kabarety).

Ponadto opolski festiwal znacząco poszerza w tym roku repertuar muzyczny. TVP Kultura będzie transmitować i organizować jeden z koncertów dodatkowych, podczas którego wystąpią artyści sceny offowej i alternatywnej.

dp32whh

-_ Miasto Opole będzie jeszcze bardziej obecne podczas festiwalu- podsumowuje szef Jedynki. - _TVP1 poza transmisją z głównej imprezy - relacjonować będzie odbywające się na tydzień przed festiwalem w mieście wydarzenia muzyczne "Hip-Hop Opole" i "Rock Opole". Festiwal poprzedzi też emitowany w TVP1 "Wielki test o polskiej piosence".

Zobacz także: Górniak w Opolu, powrót do korzeni

dp32whh

Podziel się opinią

Share
dp32whh
dp32whh