Trwa ładowanie...

O. Rydzyk szykuje TVM1 - kanał dla młodzieży

O. Rydzyk szykuje TVM1 - kanał dla młodzieżyŹródło: mwmedia
d48sq0n
d48sq0n

Związana z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja „Lux Veritatis” planuje uruchomić kolejny kanał telewizyjny. Stacja pod nazwą TVM1 kierowana będzie do młodzieży. - "M", bo Maryja, młodzież, muzyka - wyjaśnia o. Rydzyk w „Naszym Dzienniku”.

- Młodzież jest przyszłością. Trzeba stworzyć miejsce, gdzie młodzież będzie mogła rozmawiać z młodzieżą - tak sens powstania kanału tłumaczy szef Radia Maryja. Jego zdaniem, w nowej telewizji powinno być dużo dobrej muzyki. - W Polsce jest wiele zespołów młodzieżowych, one mają wiele do pokazania, tylko trzeba im stworzyć taką możliwość. Do tej pory nikt o nich nie słyszał, bo telewizje czy stacje radiowe promują przede wszystkim wykonawców zagranicznych - wyjaśnia w „ND” o. Tadeusz Rydzyk. Podkreśla też, że TVM1 będzie mogła pokazywać wiele innych przykładów aktywności młodych ludzi.

Nowy kanał ma być przygotowywany głównie przez absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. O. Rydzyk liczy, że do projektu włączą się też ruchy i organizacje katolickie. Stacja będzie na początku emitowana przez satelitę, a potem „Lux Veritatis" wystąpi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o miejsce dla niej na kolejnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Fundacja „Lux Veritatis” od 2003 roku jest nadawcą katolickiej stacji TV Trwam. W ub.r. brała ona udział w konkursie na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu telewizji cyfrowej, ale KRRiT odrzuciła jej kandydaturę. Fundacja odwołała się jednak do sądu (na razie skarga została oddalona, ale jest zapowiedź kasacji, więcej na ten temat), a sympatycy TV Trwam od kilku miesięcy organizują protesty przeciw decyzji KRRiT.

(fot. TV TRWAM)
Źródło: (fot. TV TRWAM)
(fot. mwmedia)
Źródło: (fot. mwmedia)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d48sq0n

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d48sq0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48sq0n