Trwa ładowanie...
05-05-2016 16:19

Nie żyje Afeni Shakur, matka Tupaca

Nie żyje Afeni Shakur, matka TupacaŹródło: Getty Images
d1oe8bo
d1oe8bo

Wezwani 2 maja do domu Afeni Shakur ratownicy przewieźli ją do pobliskiego szpitala w Sausalito. Nie udało im się jednak jej uratować. Prawdopodobną przyczyną zgonu było nagłe zatrzymanie krążenia.

Alice Faye Williams, jak się w rzeczywistości nazywała, zmieniła swoje nazwisko po przeprowadzce do Nowego Jorku, gdzie dołączyła do ruchu Czarnych Panter. U boku Billy'ego Garlanda, ojca Tupaca walczyła o równouprawnienie osób ciemnoskórych. W 1969 r. wraz z innymi członkami Panter została aresztowana pod zarzutem spisku mającego na celu zamachy terrorystyczne. W więzieniu spędziła dwa lata. Po wyjściu na wolność urodziła Tupaca.

Raper był z nią bardzo związany. W 1995 r. Tupac nagrał utwór "Dear Mama", w którym opisywał swoje dzieciństwo i relacje z matką. Piosenka stała się światowym hitem.

Rok później Tupac zmarł po strzelaninie w Las Vegas. Afeni Shakur została osobą zarządzającą jego majątkiem. Była współproducentką musicalu "If Ya Hear Me" (2014) i producentką wykonawczą oczekiwanego biograficznego filmu "All Eyez on Me".

d1oe8bo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oe8bo