Trwa ładowanie...
tvn
03-12-2009 09:27

Nie chcę więcej "Naznaczonego"

Nie chcę więcej "Naznaczonego"Źródło: TVN
d1hypln
d1hypln

W środę wyemitowany został ostatni odcinek serialu "Naznaczony". W końcu. Przez dwanaście tygodni twórcy męczyli nas nudnymi odcinkami, których podobno nigdy w telewizji wcześniej nie było. A i tak skończyli pocałunkiem głównych bohaterów, co zdecydowanie przelało czarę goryczy.

W serialu mieliśmy otrzymać niespotykane efekty specjalne, a akcja miała trzymać w napięciu od początku do końca. Pierwszy odcinek większość z pewnością oglądała z zainteresowaniem, bo był element nowości, facet w kapeluszu, jakaś tajemnica, no i Andrzej Grabowski, który chyba o wiele bardziej sprawdziłby się w roli człowieka nękanego przez Nieznajomego. Później było już tylko gorzej.

Serial miał być najdroższym . I pewnie tak było, ale nie z powodu oszałamiających wybuchów, czy ognia, który jest ogniem, a nie komputerową fuszerką. Całość zgarnęli znani polscy aktorzy, którzy w każdym z odcinków stawali na drodze Nieznajomego. Ale nawet oni mimo prób nie potrafili mnie przekonać, że "Naznaczonego" rzeczywiście mogłyby kupić inne stacje telewizyjne z Europy, czy świata. Taki to podobno miał być dobry serial.

Możliwości szybkiej sprzedaży nie wykluczali twórcy serialu, którzy myśleli, że tworzą coś wyjątkowego. Może tak było na poziomie scenariusza. Wydaje mi się, że była w niego dość mocna ingerencja, przez którą pojawiły się w serii wątki miłosne psujące po prostu odbiór. Ale czegóż można się spodziewać, skoro serial był emitowany w środę wieczorem. A co kiedyś leciało o tej porze w TVN? "Magda M.", która na tyle wbiła się widzom w pamięć, że chcą wieczorami w stacji oglądać tylko kopie tej produkcji.

d1hypln

Zobacz także:

[

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( /gid,5162,img,204006,fototemat.html )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( /gid,5715,img,216369,fototemat.html )
[

KONIEC CZARNEGO CHARAKTERU W "M JAK MIŁOŚĆ' ]( /gid,5705,img,216213,fototemat.html )
[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) Worki pocałunków, sztuczny płacz i przerażenie, a do tego rwące się jak papier toaletowy wątki (gdzieś w pewnym momencie zniknął szwagier Kralla, który mógł przecież zostać znakomicie wplątany do całej intrygi ). Gdzieś obok płytkie pytania o sens życia, poczucie winy i kary, konfrontacja Tadeusza z Nieznajomym oraz człowiekiem z Afganistanu zakończona zwyczajnym: "powodzenia". Co ciekawe Kral nawet jak się denerwował, to w obecności Afgańczyka mówił do niego po angielsku. Ot, taki naturalny - w obliczu zagrożenia rodziny - odruch.

d1hypln

I ostatni odcinek, w którym zwrot akcji jest niesamowity, zapiera dech w piersiach, wreszcie wszystko układa się w jedną całość. Niestety, tak mogłoby tylko być, bo jesteśmy świadkami beznadziejnego finału. Radler okazuje się współpracownikiem Nieznajomego, też został naznaczony. Kral już zginął, ale i tak zmartwychwstaje. Na pomoc przychodzi mu żona, która wskrzesza go pogniecioną karteczką. Umówmy się, że takie zakończenia to dla inteligentnych widzów kiepski żart. Potem tradycyjny pocałunek i można kończyć największy niewypał tej jesieni w telewizji.

Najgorsze jest jednak coś innego. Nie wiadomo do końca, czy Nieznajomy rzeczywiście umiera, a to zwiastować może jego powrót w kolejnych sezonach. Kampania reklamowa w stylu: pierwszy sezon nie był taki zły, drugiego na pewno nie zapomnicie do końca życia - gwarantowana. Ja już się boję i na wszelki wypadek w notesie zanotuje nazwiska twórców serii...

Zobacz także:

[

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( /gid,5162,img,204006,fototemat.html )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( /gid,5715,img,216369,fototemat.html )
[

KONIEC CZARNEGO CHARAKTERU W "M JAK MIŁOŚĆ' ]( /gid,5705,img,216213,fototemat.html )
[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g )

d1hypln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hypln