Trwa ładowanie...
d2wy0i8

Magda M.

Najnowsze informacje
4.6
(67097 głosów)
Oceń:

"Magda M." to współczesny, polski serial telewizyjny, zarazem zabawny i sentymentalny, utrzymany w tonacji pół żartem – pół serio. Produkowany i emitowany przez telewizję TVN od 6 września 2005 roku. Emisję zakończono zaś 5 czerwca 2007 roku. Liczy 4 serie o łącznej liczbie 55, 45-cio minutowych odcinków (czwarty sezon został nakręcony jako dodatkowy, w związku z niezwykłą popularnością serialu i liczy 10 odcinków).

"Magda M." pokazuje świat młodych i wykształconych ludzi, którzy choć nastawieni na realizację osobistych ambicji dostrzegają, że życie nie ogranicza się do kariery zawodowej i finansowego sukcesu. Jest to opowieść o związkach międzyludzkich, poszukiwaniu bliskości, przyjaźni i miłości. Na pierwszy plan serialu wybijają się losy dwojga głównych bohaterów – Magdy Miłowicz i Piotra Korzeckiego, granych przez Joannę Brodzik i Pawła Małaszyńskiego. Oboje są wziętymi prawnikami. Kiedyś razem studiowali, dziś pracują w różnych kancelariach adwokackich. To sprawia, że ich drogi raz po raz się przecinają. Historia Magdy i Piotra to opowieść o kobiecie i mężczyźnie, którzy na pozór stworzeni dla siebie, w żaden sposób nie mogą się „zejść”, dopasować, pogodzić, a w końcu pokochać. Przeszkadzają im w tym przede wszystkim doświadczenia życiowe.

Serial zyskał dużą popularność wśród widzów, gdyż co tydzień przed telewizorami zasiadało ok. 3 mln widzów. Natomiast ostatnie odcinki obejrzało ponad 4,5 miliona osób.

W wydaniu DVD zamieszczono wszystkie serie wraz z dodatkami w postaci krótkich reportaży na temat serialu, niewykorzystanych scen oraz zdjęciami. Dodatkowo 12 października 2006 wydana została książka pt. "Świat Magdy M.", której autorską jest Anita Nawrocka i Paweł Trześniowski, a 10 maja 2007 roku do sprzedaży trafiła jej poszerzona wersja.

Serial "Magda M." otrzymał nagrodę Telekamera 2007 w kategorii Serial Obyczajowy. Ponadto producenci serialu uzyskali nagrodę Hiacynt 2007 w kategorii Media za kreację postaci geja, który nie jest czarnym charakterem. "Magda M." zdobyła także nagrodę Festiwalu w Cieszynie w kategorii serialu obyczajowego.

Magda M.
Tytuł oryginalny

Magda M.

Gatunek

serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

50 min.

Obsada

Marta Żmuda Trzebiatowska (Jagoda Rajewska)

Daria Widawska (Agata Bielecka)

Julia Wróblewska (Julka, adoptowana córka Karoliny i Wiktora Waligórów)

Magda Celówna (Teściowa pacjenta)

Jacek Braciak (Łukasz Zaniewicz)

Jacek Poniedziałek (Rafał Żywiecki)

Piotr Fronczewski (Jerzy Miłowicz)

Urszula Grabowska (Marta Bartosik)

Małgorzata Socha

Małgorzata Socha

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wy0i8
d2wy0i8
d2wy0i8