Trwa ładowanie...

Netflix uszczelnia platformę. Koniec dzielenia się hasłami

Wygląda na to, że największy serwis internetowy postanowił zająć się kwestią dzielenia się hasłem do jednego konta przez wielu użytkowników. Testuje program, który ma za zadanie weryfikować konto i jego właściciela.

"Witcher" to jeden z największych netfliksowych hitów 2019 roku "Witcher" to jeden z największych netfliksowych hitów 2019 roku
d16z6ze
d16z6ze

W ostatnich dniach subskrybenci Netfliksa podczas próby logowania się do serwisu mogli zobaczyć następującą wiadomość: "Jeśli nie mieszkasz z właścicielem konta, potrzebujesz własnego, aby móc kontynuować oglądanie". W kolejnym kroku widz musiał potwierdzić swoją tożsamość. Można było wybrać jedną z dwóch opcji: poprzez SMS-a lub maila.

Użytkownicy Netfliksa mogli jednak skorzystać z "furtki awaryjnej" i zdecydować się na późniejszą weryfikację. W takim przypadku ponowne podejście do potwierdzenie tożsamości ma się pojawić za pewien czas. Przedstawiciel Netfliksa poinformował, że na ten moment to jedynie faza testów. Choć działania największego serwisu filmowego są jasne. "Chcemy upewnić się, że ludzie korzystający z konta mają do tego uprawnienia".

"The Witcher". Zwiastun produkcji Netfliksa

Przypomnijmy, że w regulaminie Netfliksa jest zapisana informacja, że danego konta można używać jedynie w obrębie pojedynczego gospodarstwa domowego. Nie ulega wątpliwości, że szefowie platformy byli świadomi, że nie zawsze tak to wygląda. Być może przyszedł czas na bardziej rygorystyczne przestrzeganie regulaminu.

d16z6ze

Na razie test weryfikacji tożsamości nie pojawił się w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16z6ze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16z6ze